Connect with Us

Ndodh në jetën reale, majmuni ngre në krahë foshnjën e vet si tek Mbreti Luan

Kuriozitete

Ndodh në jetën reale, majmuni ngre në krahë foshnjën e vet si tek Mbreti Luan

Publikuar

-

Skena e famshme e Mbretit Luan, ku Simba ngrihet në ajër nga majmini Rafiki në mes të xhunglës, është imituar në jetën reale,

Konkretisht, fotografja Dafna Ben Nun ka arritur të kapë momentin ku një majmun prind ngre në të njëjtën mënyrë në ajër, sikurse në imazhet e shfaqura në film, jo një luan të ardhshëm, por foshnjën e tij.

Fotografia është realizuar nga 38-vjeçarja gjatë një udhëtimi në Zimbabve. Kafshët tipike të Afrikës së Jugut zakonisht gjenden në savana apo në kodra të hapura.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: