Connect with Us

Do të pendohet për të gjithë jetën: Ish-banorja e Big Brother humbet milionat live

Kryesore Show Biz

Do të pendohet për të gjithë jetën: Ish-banorja e Big Brother humbet milionat live

Publikuar

-

Ish-banorja e Big Brother, Jona Kalemaj humbi 20 milionë lekë të vjetër në emisionin më të ri të “Top Channel”, “Dilema”.

Ajo ishte pjesmarrëse në këtë program ku shoqërohej nga vjehrri i saj, të cilin e quajti “babai im i dytë”, dy kushërirat dhe shoqja e ngushtë.

Fillimisht Jona zgjodhi valixhen me numër 21, që është ditëlindja e vajzës, e cila sot mbushte 10 muaj dhe ditëlindja e bashkëshortit.

Ky qëlloi një numër me fat për Jonën, por ajo nuk i qëndroi besnike deri në fund.

Pasi numri i valixheve të hapura nga Jona u rrit ndjeshëm dhe në fund mbetën shuma të vogla prej, 2-5 lekësh dhe shuma e madhe prej 20 milionë lekësh, bankieri i propozoi Jonës të bënte vetë një ofertë.

“Më jep 2 milionë lekë dhe unë të shes valixhen me numrin që kam”.

Ky ishte vendimi i papritur Jonës e cila nuk e dinte aspak që valixhja e saj përmbante 20 milionë lekë. Në valixhen e zgjedhur fillimisht, ndodheshin plot 20 milionë lekë të vjetra, të cilat me zarfin e valixhes X (dyfishim), mund ta çonin konkurrenten në shtëpi me 40 milionë lekë të vjetra.

Bankieri pranoi ofertën dhe ish-banorja e Big Brither si përfundim shkoi në shtëpi me 2 milionë lekë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: