Connect with Us

Kjo bimë nuk përdoret vetëm për shije në gatim, por ndihmon në rritjen dhe shumimin e flokëve

Life Style

Kjo bimë nuk përdoret vetëm për shije në gatim, por ndihmon në rritjen dhe shumimin e flokëve

Publikuar

-

Vjeshta është periudha më e vështirë për flokët, të cilët fillojnë të bien pa e kuptuar ashtu si gjethet e pemëve. Por nuk duhet të shqetësohemi sepse ka një zgjidhje perfekte dhe komplet natyrale që ndihmon në rritjen dhe shumimin e shpejtë të tyre.

Rozmarina stimulon rritjen e flokut dhe përmirëson qarkullimin e gjakut,  e cila sjell shumë lëndë ushqyese në folikulat e flokëve dhe inkurajon rritjen e tyre. Kjo barishte gjithashtu ndihmon në parandalimin e zbokthit të parakohshëm. Përveç kësaj, ajo mund të ndihmojë në trajtimin e kruajtjeve ose kokës së thatë.

Cilësia e saj antibakteriale pastron butësisht flokët dhe nuk lejon rënien e tyre.

Përdoret shumë thjeshtë, me këto hapa:

1.Shtohet një grusht rozmarinë në 2 – 3 gota me ujë dhe lihet të ziejë përreth 15 minuta.

2.Pasi ftohet shpëlahet koka me të dhe përdoret disa here në javë sipas dëshirës.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE