Connect with Us

E vetme në pyllin me ujqër dhe arinj, 4-vjeçarja mbijeton për dy javë bashkë me qenin e saj besnik

Kryesore Show Biz

E vetme në pyllin me ujqër dhe arinj, 4-vjeçarja mbijeton për dy javë bashkë me qenin e saj besnik

Publikuar

-

Një vajzë Mowgli, e cila u bë e famshme për mbijetesën për pothuajse dy javë në një pyll, po përshëndet si yll i ri i baletit.

Karina Chikitova – atëherë e moshës katër vjeçare – preku zemrat e njerëzve në mbarë botën pas mbijetesës së saj të mahnitshme në pyjet e populluara nga arinjtë dhe ujqërit.

Ajo jetoi duke ngrënë manaferra dhe duke pirë ujë nga lumenjtë. Për t’u ngrohur gjatë netëve të ftohta, Karina kapej pas qafës së qenit të saj.

Vogëlushja katërvjeçare kishte humbur duke u endur në tajgën lashtë në rajonin e Yakutisë.

Kur u gjet, shpëtimtari i saj Artyom Borisov tha:

Ajo ishte ulur thellë në një  gropë me bar, plotësisht e heshtur. Mezi e vura re.”
Përvoja e saj e hidhur i habiti aq shumë njerëzit sa, në nder të saj, është ngritur një statujë e saja dhe e qenit në Yakutsk. Vajza u bë dhe subjekti i librit të fëmijëve në Rusi.

Tani më shumë se katër vjet pas përvojës së saj, Karina është nxënëse e vitit të dytë në një shkollë të baletit në qytet – rreth 350 milje nga shtëpia e saj në fshatin ku ajo u zhduk. Mësuesi i saj është i bindur që ajo do të ketë të ardhme si një balerinë profesioniste.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: