Connect with Us

“Shqiptarët janë paragjykuar, janë bujarë pa dallime fetare dhe me një natyrë të mrekullueshme”

Kryesore Show Biz

“Shqiptarët janë paragjykuar, janë bujarë pa dallime fetare dhe me një natyrë të mrekullueshme”

Publikuar

-

Bloger i njohur, Nuseir Yassin vazhdon të qëndrojë në vendin tonë duke postuar çdo ditë një video një minutëshe.

Kësaj radhe, Nas flet për steriotipizimet dhe reputacionin e keq që i kanë bërë të huajt të kenë paragjykime rreth shqiptarëve

Në videon e publikuar në faqen e tij në Facebook, “Nas Daily”, blogeri thotë:

Shkova të vizitoja një vend të mbushur plot me steriotipe si Mafia, Lufta civile, Trafikimi i qenieve njerëzore,korrupsioni dhe krimi dhe ajo që gjeta atje do ju bëjë të mendoheni dy herë para se të shikoni hartën e botës sërish…”
Ai thekson se, në ndryshim nga reputacioni i keq, shqiptarët janë një nga popujt më bujarë në planet. Eshtë gjithashtu e vërtetë, thotë ai, se në Shqipëri nuk eksiztojnë konflikte mes komuniteteve fetare.

Nas vazhdon:

Nuk mund ta dallosh se kush është mysliman, kristian, apo çdo lloj feje tjetër. Sepse nuk ka rëndësi. Për ta, të gjitha fetë janë njëlloj.”
Blogeri flet edhe për natyrën shqiptarë me diversitetin e saj të cilën e krahason me Zvicrën, por duke shtuar se sigurisht mund t’ju shkojë më lirë.

Në fund blogeri i fton të gjithë të vizitojnë në Shqipëri dhe të thyejnë steriotipet duke zbuluar vendin me njerëzit, kulturën, çmimet dhe natyrën e mahnitshme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: