Connect with Us

Ja ç’thoshte princeshë Diana për jetën e saj seksuale

Kryesore Show Biz

Ja ç’thoshte princeshë Diana për jetën e saj seksuale

Publikuar

-

20 vite pas vdekjes së parakohshme të Lady Dianës, ende mësojmë fakte që nuk i dinim për princeshën e Uellsit. Këto fakte shpesh janë edhe të errëta. Pjesa më e madhe e asaj që dimë për jetën personale të Dianës janë nga audiokasetat që ajo regjistroi vetë. Sapo e kuptoi se martesa e saj me Princin Charles ishte drejt fundit, ajo e dokumentonte anën e saj të historisë në një regjistrues. Ajo ia dha kasetat shokut të saj të ngushtë  Dr, James Colthurst. Ky i fundit ia dha gazetarit Andrew Morton, kështu që fjalët e saj mund të bëheshin publike. Nga këto kaseta, Mortoni publikoi biografinë ‘Diana: Historia e saj e vërtetë’ me fjalët e saj në vitin 1992. Askush nuk e dinte se Diana kishte një dorë në botimin e librit deri pas vdekjes së saj.

Këtu janë disa fakte më të habitshme që ndoshta nuk dinit për Princeshën Diana

  1. Para se Diana dhe Charles të njiheshin, ai ka ka qenë i lidhur me motrën e saj, Sarah. Më pas ajo prezantoi Dianën me princin Charles dhe kështu ajo tashmë e quan veten pjesë të kësaj arritjeje.
  2. Mbretëresha Elizabeth dhe gjyshja e Dianës, Ruth Fermony, kanë qenë mikesha. Në fakt gjyshja e Dianës gjithashtu ka punuar për mbretëreshën si një nga zonjat e saj të besuara.
  3. Princesha Diana dhe princi Charles janë kushërinj të largët. Për ta saktësuar, ata ishin kushërinj të 16-të.
  4. Në regjistrimet e kasetave, Princesha Diana diskutoi në hollësi martesën e saj. Madje e quante ditën e saj të dasmës “dita më e keqe e jetës”. Në mënyrë të veçantë, ajo fliste gjerësisht për mungesën e një jete seksuale. Diana shprehej  se burri i saj ishte “shumë i çuditshëm”.
  5. Ditën e dasmës ajo ka ngatërruar fjalët e betimeve dhe ndoshta kjo ka qenë shenja e parë që kjo martesë nuk do të shkonte mirë. Njerëzit e pranishëm zotohen, që dëgjuan se ajo e quajti burrin e saj “Philip Charles” në vend të “Charles Philip”, duke përzier emrat e tij të parë dhe të mesëm.
Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: