Connect with Us

Njihuni me 30-vjeçaren që transformoi një “rrangallë” në një shtëpizë luksoze

Kuriozitete

Njihuni me 30-vjeçaren që transformoi një “rrangallë” në një shtëpizë luksoze

Publikuar

-

Jessie Lipskin ka shpenzuar një shumë të madhe parash për të kthyer një autobus Greyhound në një shtëpizë luksoze. Pasi investoi para dhe kohë me transformimin e mjetit të vjetruar ajo tashmë e ka nxjerrë në shitje.

Sigurisht, rregullimi nuk shkoi lirë. Transformimi i mori Jessie-t rreth 125,000 dollarë për t’u përfunduar dhe rreth tre vjet për t’u ndërtuar.

Pra, ajo mund të kishte blerë një shtëpi të vërtetë për atë çmim, por në një qytet të madh do të shtyhej shumë për të gjetur një studio për atë çmim, ndërsa kjo shtëpi e vogël është një pallat absolut më vete.

Para se të blinte automjetin, GMC Commuter Greyhound 1966 në eBay për 7,000 dollarë në vitin 2015, Jessie nuk kishte edhe patentë shoferi.

Dhe, megjithëse ajo e kaloi testin e saj para se ta blinte u desh që ta ndihmonin disa miqtë e saj me transportimin e tij për në Nju Jork.

Brenda ambientit të rregulluar me shije mund të gjeni një makinë larëse që kursen energji, makineri tharëse si dhe një ngrohës i menjëhershëm i ujit të nxehtë. Mund të gjeni gjithashtu edhe një lavaman të madh, një kuzhinë e vogël druri etj.

Por nuk përfundon me kaq. Shtëpia e vogël gjithashtu mburret me një dush dhe një nga dhomat më të vogla të gjumit që mund të keni parë ndonjëherë.

Jessie punon në distancë si financiere dhe si menaxhere projektesh, që do të thotë se ajo ka liri të udhëtojë shumë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: