Connect with Us

Prezantohet smartfoni futuristik, mund ta “palosni” dhe ta fusni në xhep

Life Style

Prezantohet smartfoni futuristik, mund ta “palosni” dhe ta fusni në xhep

Publikuar

-

Një firmë më bazë në SiliconValley ka lëshuar një smartfon futuristik që mund të paloset.

FlexPai është faturuar nga zhvilluesi i tij, Royole si telefoni i zgjuar i parë në botë që paloset dhe ka një ekran super fleksibël.

Me një trashësi prej vetëm 7.6mm, ky celular u hodh në treg në Kinë këtë javë dhe tani është në dispozicion për para-porositje online.

Kur ekrani 7.8in (19.8cm) i telefonit është plotësisht i kthyer nga të dyja anët, ai siguron tre ekrane për përdoruesit.

Përveç ekraneve të përparme dhe mbrapa, “shtylla” krijon ekranin e tretë megjithëse më i vogël në përmasa. Ky ekran i vogël tregon telefonatat në hyrje, mesazhet ose emailet kur ato pranohen.

Në varësi të specifikimeve, çmimi i telefonit varion nga 8,999 juan (£ 1,005) deri në 12,999 juan (£ 1,452) për një model në Kinë.

Telefoni peshon vetëm 320g dhe ka dy kamera në krye.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: