Connect with Us

10 mënyra si të vishni çizmet këtë sezon

Fashion

10 mënyra si të vishni çizmet këtë sezon

Publikuar

-

Nga çizmet e gjata te ato që vijnë deri te kyçi i këmbës, ky sezon është më i përshtatshëm për t’i veshur. Kombinimi me veshje klasike apo serioze e bën akoma më të veçantë paraqitjen tuaj. Më poshtë mund të shihni 10 mënyra si të kombinoni çizmet në këtë sezon:

Stili klasik

Mos nënvlerësoni fuqinë e çmimeve klasike me taka të larta që mund të kombinohen mjaft mirë me një fund me pala shumëngjyrësh dhe një xhaketë të hedhur nën supe.

hbz-street-style-nyfw-2016-day5-04

Çizmet e bardha

Jepini fund mitit më të madh se vjeshta nuk duhet kaluar me veshje të bardha. Përkundrazi, çizmet e bardha bëjnë kontrast me rrobat tuaja dhe do të dukeni me mjaft stil.

hbz-boots-list-2

Çizmet kastor ngjyrë blu

Ato i japin ngjyrë dhe shije veshjes suaj. Lejojani vetes pak ngjyra të ndezura në vjeshtë dhe do të ndiheni mjaft mirë me zgjedhjen tuaj.

hbz-street-style-nyfw-ss2017-day6-36

Çizmet që vijnë deri te kyçi i këmbës

Gjysmë-çizmet ju lejojnë të përthyeni xhinset apo pantallonat tuaja për të nxjerrë në pah kyçin e hollë të këmbës.

gallery-1474896210-hbz-boots-list-03

E kuqja e nxehtë

Çdo lloj çizme në ngjyrë të kuqe do ta bënte  paraqitjen tuaj mjaft seksi.

hbz-mfw-ss17-street-style-02_1

Çizme të gjata dhe fund i shkurtër

Ky është kombinimi perfekt nëse dëshironi që të dukeni seksi në një natë jashtë me miqtë tuaj.

hbz-boots-list-01

Çizmet me bazë lulesh

Dhurojini ngjyra veshjes suaj me një palë çizme me lule për vjeshtë.

hbz-street-style-mfw-ss2017-day2-02_1

Frymëzohuni nga “Yeezy”

Inspirohuni nga stili që ofron Kanye West për të veshur çizmet më të kërkuara të këtij viti dhe kombinojini ato me një pale xhinse të grisura.

gallery-1474896944-hbz-yeezy-boots

Çizmet e motoristëve

Frymëzohuni nga stili i Kate Moss për të veshur çizmet e motoristëve dhe për t’i kombinuar ato me pallto oversize.

gallery-1474894574-hbz-the-list-slide

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Fashion

FOTOT- Modelja e famshme nuk ndalet/ Shfaqet më seksi se kurrë me bikini

Publikuar

-

Nga

Modelja e famshme Emily Ratajkowksi ka ndezur rrjetin teksa ka pozuar me rroba banjo duke treguar edhe një herë linjat e saj perfekte. Modelja ka publikuar këtë veshje që është pjesë e koleksionit më të ri të saj dhe duket tejet seksi teksa i reklamon ato. Bukuroshja duket se ka gati linjën e saj të […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Sfida më e re që po “pushton” Instagramin/ Si të ktheni jastëkun në fustan

Publikuar

-

Nga

Personazhet e njohur dhe kryesisht bloggeret kanë realizuar sfidën më të fundit të ‘Instagram-it’. Angelina Kotorri, Sarah Berisha janë disa nga bloggeret që e “përqafuan” menjëherë këtë sfidë. Të “veshësh” jastëkun e gjumit me një rrip në mes dhe çantën në krahë, është trendi më i fundit në rrjetet sociale. Me jastëkët shumëngjyrësh, gotat e […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

Ideali i bukurisë po ndryshon në vitin 2020/ Kopertinat e revistave të njohura e vërtetojnë këtë

Publikuar

-

Nga

Edicioni i shkurtit i  revistës Glamour u publikua me 11 kopertina. Gratë që më parë as nuk mund të ëndërronin të futeshin në kopertinën e parë të një reviste të modës disa vjet më parë, u bënë fytyrat e reja të  Glamour. Dhe guximi i tyre, tiparet unike dhe bukuria jo-moderne tani po pushtojnë rrjetet […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: