Connect with Us

Fantazitë më të “pista” të femrave, 5 dëshirat më të habitshme të tyre që duhet t’ua plotësoni

Life Style

Fantazitë më të “pista” të femrave, 5 dëshirat më të habitshme të tyre që duhet t’ua plotësoni

Publikuar

-

Shumica e grave kanë fantazi erotike, dhe këto mund të jenë ndër më të ndryshmet. Më poshtë, po ju sjellim më të shpeshtat, referuar studimeve.

TU JEPEN MË SHUMË PARTNERËVE – Ka shumë femra që imagjinojnë, në fantazitë e tyre, të jenë qendra e vëmendjes së disa partnerëve. Kjo nuk ka të bëjë aspak me një dëshirë për tradhti, por ka të bëjë me një ndjenjë pushteti dhe sundimi.

TI JEPET NJË TË HUAJI – Kur një grua i jep një të huaji në fantazitë e tij, kjo do të thotë se është duke thyer të gjitha tabutë dhe i bën vend në imagjinatën e saj një kënaqësi pa asnjë frenim.

BËNI DASHURI NË NJË VEND TË CAKTUAR – Mund të jetë ashensori, banja e një aeroplani apo një lokal, të bërit dashuri në një vend që shkon përtej dhomës së gjumit është një mendim i përbashkët në fantazitë e femrave, sepse nënkupton edhe shijen që merr nga rreziku i zbulimit.

TË KESH MARRËDHËNIE ME FEMRA TË TJERA – Fantazimi rreth një marrëdhënie se***uale vetëm feminile është e zakonshme në mesin e grave, por kjo nuk është një shenjë e një lesbizmi të fshehur. Përkundrazi, është një simptomë e dëshirës për bashkëpunim dhe ëmbëlsi. Për më tepër, gjiri është një tërheqje e përbashkët për të gjitha qeniet njerëzore, pasi ajo i referohet sferës së amësisë.

TË KRYESH MARRËDHËNIE NË NATYRË– Një raport në një pyll, në plazh ose në një fushë, është e lidhur në imagjinatën femërore, me një ndjenjë lirie dhe kontakti me botën e jashtme.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: