Connect with Us

Wow! Ardit Gjebrea bën bashkë ikonat e muzikës shqiptare për 20-vjetorin e Këngës Magjike

Kryesore Show Biz

Wow! Ardit Gjebrea bën bashkë ikonat e muzikës shqiptare për 20-vjetorin e Këngës Magjike

Publikuar

-

E ndërsa javë pas jave zbulohen konkurrentët e “Këngës Magjike”, i zoti i shtëpisë po bëhet gati për netët në Pallatin e Koncerteve. Mbrëmjen e djeshme, Ardit Gjebrea zbuloi se kishte bërë bashkë dy prej emrave më të mëdha të muzikës shqiptare, Alfred Kaçinarin dhe Pirro Çakon. Përmes një video të publikuar në “Instagram”, ku shfaqen nga studio muzikore, Arditi tregon se ata do të jenë bashkë në këtë 20-vjetor!

Disa ditë më parë, Arditi bëri të ditur se do të rikthehej në muzikë dhe po punonte për këngën e tij më të re. Mesa duket, kënga do të prezantohet për herë të parë në skenën e “Këngës Magjike”!

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: