Connect with Us

Dy botë të ndryshme! Nëse nuk do të merrej me muzikë, Eni Koçi do të kishte këtë profesion

Kryesore Show Biz

Dy botë të ndryshme! Nëse nuk do të merrej me muzikë, Eni Koçi do të kishte këtë profesion

Publikuar

-

Eni Koçi komunikoi drejtpërdrejtë me fansat përmes “Instagram-it”, duke iu përgjigjur çdo pyetje që ata kishin. Një nga ndjekësit e saj ishte kurioz të dinte se cili do të ishte profesioni i këngëtares, nëse nuk do të merrej me muzikë.

Eni Koçi u shpreh se do të ishte mjeke ose psikologe!

Nuk u çuditëm aspak. Prej disa vitesh, Eni ndoqi studimet e larta në degën e mjekësisë në Mbretërinë e Bashkuar, e pas saj degën e Psikologjisë, të cilën është drejt përfundimit.

“Kam mbaruar vitet e para dhe studimet për degën e mjekësisë në Angli. Mirëpo fatkeqësisht është një vend që për atë degë sidomos, hap shumë pak dyer si student i huaj. Kështu që u detyrova si plan B, të kaloja në degën e Psilokologjisë sërish në Angli dhe jam drejt përfundimit me sukses” – sqaroi këngëtarja.

Për Enin, muzika është pasioni që nuk do të heqë kurrë dorë! Sepse hey, u bënë 10 vite tashmë që nga dita kur publikoi klipin e saj të parë “Shpresë kërkon nga ti”..

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: