Connect with Us

(Foto) Njihuni me Giovanni Angiolini, mjekun më të bukur Italian i cili numëron mijëra ndjekës

Kryesore Show Biz

(Foto) Njihuni me Giovanni Angiolini, mjekun më të bukur Italian i cili numëron mijëra ndjekës

Publikuar

-

Sytë të gjelbër, 1.86 cm i gjatë dhe 80 kg, një fizik muskuloz i palestruar por jo në mënyrë vulgare. Nuk po flasim për Raul Bova-n as për Gabriel Garko. Bëhet fjalë për një ndër mjekët më të famshëm në itali. Ai cilësohet si një ndër mjekët më seksi ne vendin fqinj. Quhet Giovanni Angiolini dhe është mjek ortoped. Ka mbaruar studimet për fizioterapi në një nga universitetet më të njohura në itali. Ai është mjek i akredituar dhe me diplomë profesionale.

Giovanni është mjaft serioz përsa i përket punës pavarësisht se tashmë është kthyer pothuajse në një personazh i rrjeteve sociale pasi numëron 146 mijë ndjekës. Ai quhet edhe si një influencër por në një intervistë për mediat italiane ai u shpeh: “ Unë nuk e ngatërroj profesionin me punën. Kur më vjen ndonjë vajzë gjoja se ka thyer këmbën vetëm për të më takuar unë e adresoj në një spital psikiatrik.”.

Çdo postim i mjekut ortoped merr mijëra pëlqime dhe shpërndahet me qindra herë. Komentet nga femrat janë të shumta të cilat me shaka shkruajnë se nuk ndihen mirë dhe kajnë nevojë për një vizitë nga ai.

Giovanni ka moderuar disa emisione në Rai Due ku si temë ishte gjithmonë mjekësia ku ai ka dhënë këshilla te ndryshme.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: