Connect with Us

Hapet restoranti i parë që do të shërbejë kanabis si pjesë të menysë

Kuriozitete

Hapet restoranti i parë që do të shërbejë kanabis si pjesë të menysë

Publikuar

-

Në Britaninë e Madhe është hapur restoranti i parë vegan që ndër të tjera do të shërbejë edhe kanabis.

The Canna Kitchen, i cili do të specializohet në ushqimin vegjetarian dhe vegan të kombinuar me një përbërje ligjore të kanabisit, do t’i hapë dyert për herë të parë muajin e ardhshëm në Brighton.

Në vend që ta përziejnë menynë e tyre të shijshme me tetrahydrocannabinol, që ka një ndikim të “keq” tek njerëzit, restoranti do të përdorë cannabidiol.

Cannabidoli është një nga më shumë se 483 përbërësit e njohur të bimës narkotike, duke përfshirë së paku 65 kanabinoide të tjera.

Sipas restorantit do të përdoren përbërësit sezonalë britanikë të frymëzuar nga shijet botërore të përziera me të mirat shëruese të kanabinoidëve.

Ligjet për përdorimit e kanabisit po bëhen gjithnjë e më tolerante në botë, sidomos pasi rastet e profilit të lartë kanë ndihmuar në ndryshimin e qëndrimeve ndaj bimës. 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: