Connect with Us

Ju zë lemza? Këto 2 marifete të thjeshta e largojnë si me magji

Kuriozitete

Ju zë lemza? Këto 2 marifete të thjeshta e largojnë si me magji

Publikuar

-

Lemza është një ndër sikletet e vogla që përjetojmë hera herës, por kur kemi zgjidhjen e duhur nuk kemi përse të torturohemi më! Harrojeni metodën e frikësimit të tjetrit, pasi edhe përse lemza largohet, do e bëni të vuaj nga zemra më pas. Ndaj ju mësojmë dy marifetet perfekte dhe shumë të thjeshta, për të cilat na besoni, funksionojnë!

Metoda nr. 1

Gjithmonë na kanë treguar se duhet të pimë ujë që të na pushojë lemza, por kurrë nuk na mësuan sekretin sesi duhet ta pimë! Pini jo më shumë se 7 gllënka ujë, pa marrë frymë, duke zënë hundët dhe prisni rezultatin. Besoj se e kuptuat, 7 gllënka, as më shumë e as më pak.

Metoda nr. 2

Merr frymë thellë dhe mbaje, duke numëruar deri në 10. Pa e lënë frymarrjen të ikë, merr edhe frymë akoma dhe më shumë duke numëruar deri në 10 sërish. Këtë veprim, do e përsërisni edhe një herë, pasi në këtë mënyrë stomaku dhe mushkritë do të mbushen sërish me ajër dhe muskuli i diafragmës shkon sërish në vend. Më pas nxirre jasht frymarrjen shumë ngadalë dhe voila, thuaj lemzës mirupafshim!

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: