Connect with Us

Nëse partneri juaj ka këtë profesion, shanset që t’ju tradhtojë janë shumë të larta

Life Style

Nëse partneri juaj ka këtë profesion, shanset që t’ju tradhtojë janë shumë të larta

Publikuar

-

Të mbajturit një martesë të shëndetshme e të lumtur kërkon shumë punë, pak a shumë si të ngjisësh shkallët e një karriere.

Por a e kishit menduar ndonjëherë se vetë pozicioni i punës mund të ishte një shkak një “katalizator” i divorcit tuaj ! Sipas disa studimeve sociale, punë ta caktuara rrisin rrezikun e divorcit në krahasim me disa punë të tjera.

Caroline Uggla, një kërkuese shkencore më Universitetin e Stockholmit tregoi për Live Science se cilat janë profesionet që mund të rrezikojnë martesën apo lidhjen tuaj.

 

Hulumtimet kanë treguar mes kërcimatarëve dhe koreografëve është numri më i lartë i divorceve 43.1% ndjekur nga baristët 38.4 percent dhe masazhatorët 38.2 përqind, shkruan “Living”. Punonjësit e kazinove, ata që kryejnë shërbime të ndryshme në shtëpitë e të tjerëve dhe infermierët apo mjekët kanë gjithashtu shumë shanse për t’u divorcuar.

Ka gjithashtu tregues që punonjësit e një kompanie janë më të prirur të krijojnë lidhje jashtë martesore në atë kompani sesa jashtë saj.
Për të dalë në këto konkluzione Uggla ka shqyrtuar dokumentat e 102,453 burrave të divorcuar dhe 113,252 grave.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi për ditën e parë të muajit Prill, dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi Dita e sotme do të jetë veçanërisht e ndërlikuar për të lindurit në këtë shenjë, jeni bërë shumë të padurueshëm, si të gjithë të tjerët në këtë periudhë. Në ditët qendrore të javës, astrologu rekomandon të qetësoheni. Sa i përket dashurisë, këshilla është të tregoheni të kujdesshëm. Demi Venusi në hapësirën tuaj zodiakale ushqen […]

LEXO TE PLOTE