Connect with Us

Rrëfehet aktori i njohur, tregon frikën e trashëgimit të varësisë tek fëmijët e tij

Kryesore Show Biz

Rrëfehet aktori i njohur, tregon frikën e trashëgimit të varësisë tek fëmijët e tij

Publikuar

-

Aktori i famshëm ka folur hapur për sfidat e tij të shkuara me varësinë ndaj drogës dhe alkoolit, duke pranuar se frika e tij më e madhe është fëmijët e tij të trashëgojnë të njëjtat “gjene”.

Bëhet fjalë për Micheal Douglas, i cili më parë ka shkuar dhe për rehabilitim për këto varësi. Ai ka 2 fëmijë me Catherine Zeta Jones, 18 vjeçarin Dylan dhe vajzën 15 vjeçare Carys, por ka dhe një djalë 39 vjeçar me gruan e mëparshme.

Për The Mirror, ai ka treguar se po bën gjithçka që fëmijët e tij të mos ndjekin të njëjtën rrugë.

“Duhet të jesh i kujdesshëm, në mënyrë që të mësosh për gjenetikën. Varësia i përket të dyja palëve të familjes- prandaj me më të vegjëlit e mi, kujdesem më shumë.”- tregoi ai teksa tha që bisedon shpesh me ta për këtë çështje.

Ai tregoi dhe për eksperiencën që kaloi në një rehabilitim 30 ditor, duke theksuar se sa rëndësi ka ndihma profesionale:

“Isha në rehabilitim në 1991, më shumë nga alkooli por dhe droga ishte pjesë e saj. Humba vëllain tin dhe djali im më i madh kaloi shtatë vjet e gjysmë në një burg federal për një shkelje- por tashmë është mirë.”

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: