Connect with Us

Limoni në dhomën tuaj të gjumit mund t’iu shpëtojë jetën

Life Style

Limoni në dhomën tuaj të gjumit mund t’iu shpëtojë jetën

Publikuar

-

Limonët, përveç të qenit agrume të pasura me proteina, minerale dhe lëndë ushqyese të domosdoshme për të mbajtur trupin në lëvizje të vazhdueshme, janë një nga komponentët që tërheqin energji të mirë dhe largojnë ato të këqija.

Këto fruta përdoren në feng shui dhe budizëm për të shmangur shpirtrat e këqij dhe vendosja e tyre në dhomën tuaj mund të ndryshojë jetën tuaj. Shumë kultura kanë pohuar se pas kryerjes së ritualeve energjike me limon të freskët, jeta e tyre ka ndryshuar rrënjësisht dhe përgjithmonë, duke mos përjetuar më stres, duke ndryshuar emocionet dhe hidhërimin e trupit.

Dëshironi të dini se si të hiqni të gjitha ndikimet negative nga jeta juaj?

Limon me kripë: ky ritual mund të përmirësojë energjinë tuaj shpirtërore thjesht duke e vënë atë në dhomën e gjumit.

Për ta përgatitur këtë ritual, duhet të merrni një limon të freskët dhe me një thikë ta prisni atë kryq, por gjysmë jo plotësisht, në secilën pjesë vendosni kripë. Pas këtij hapi, mbylleni dhe vendoseni nën shtrat, në mes të tryezës ose në një cep të hyrjes së shtëpisë tuaj, kështu që do të kuptoni se të gjitha energjitë negative, mendimet e këqija dhe ngarkesat e rënda do të absorbohen nga frutat dhe do të mbizotërojnë vetëm energjitë pozitive, dashuria, prosperiteti dhe bollëku. Bëni këtë për 3 ditë radhazi dhe do ta shihni ndryshimin.

Udhëtoni me limon: Ky është një ritual relativisht i thjeshtë, sepse e gjitha çfarë ju duhet të bëni është të merrni një limon dhe ta vendosni në çantën tuaj para se të dilni nga shtëpia dhe ta mbani atë gjatë gjithë ditën me vete, kur të ktheheni në shtëpi do të vini re se ai është tharë. Kjo për shkak se në rrugë ka shumë presion nga të gjithë njerëzit dhe ne tentojmë të absorbojmë energjitë negative, prandaj, para se ato energji negative të kalojnë në trupin dhe shpirtin tonë, tërhiqen nga agrumet.

Lëng limoni: Ju mund të përdorni lëng limoni të përzier me ujë, për të pastruar pajisjet, në mënyrë që të shmangni ngarkesat e rënda, mendimet e këqija dhe subjektet rreth jush.

 

Gjethet e agrumeve: Besohet se nëse përgatitni një çaj me gjethe limoni dhe e pini para se të shkoni në shtrat çdo natë për 7 ditë, rrisni përgjithmonë fuqinë seksuale. Ka njerëz që e kanë përdorur atë dhe rezultatet e tyre janë shfaqur që nga dita e parë. Limoni është në gjendje shfaqë dashuri, prosperitet, bollëk, dëshirat tuaja më të thella dhe njerëzit që ju duan më shumë, të gjitha sepse fruti vjen nga elementi i ujit, i cili njihet për pastrim.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: