Connect with Us

Nuk mund të shitet, demi bëhet viral për shkak të përmasave të tij

Kuriozitete

Nuk mund të shitet, demi bëhet viral për shkak të përmasave të tij

Publikuar

-

Një dem 194 centimetër i gjatë po bëhet viral në rrjetet sociale.

Demi ndodhet në Australi, ndërsa pronari i tij Geoff Pearson ka vendosur ta quajë “Knickers“.

Pronari shpjegon se demi peshon sa një makinë, plot 1.400 kilogram, teksa nuk mund të shitet për eksport për shkak të madhësisë.

Sipas pronarit, “Knickers” i shërben për mirë fermës së tij.

Të gjitha kafshët e tjera tërhiqen nga Knickers dhe sipas tij, është shumë e thjeshtë që ti dërgosh për kullotje.

Knickers” është demi i dytë më i madh në planet, teksa vendin e parë e mban një dem i cili peshon 2,267 kilogram, ndërsa është i gjatë 2 metra.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: