Connect with Us

Pse gratë duan më shumë seks gjatë  periodave

Life Style

Pse gratë duan më shumë seks gjatë  periodave

Publikuar

-

Nëse dëshira seksuale do të ndiqte linjën perfekte të ciklit menstrual atherë gratë do të shfaqnin dëshirë më të madhe seksuale gjatë ditës së 10 dhe ditës së 13 të ciklit, duke qenë se këto janë ditët gjatë të cilave janë më fertile.

Gjithsesi nuk ndodh gjithmonë kështu. Dihet që biologjikisht seksi ka për qëllim të krijojë fetus dhe normalisht nga ana biologjike gratë  nuk supozohet të jenë të predispozuara për të bërë seks gjatë periodave,duke qenë se shanset për të ngelur shtatzënë gjatë kësaj periudhe janë shumë të ulta.

Ende nuk ekziston një përgjigje e saktë në lidhje me dëshirën e shtuar seksuale gjatë periodave, por mendohet se vjen si pasojë e hormoneve.

Supozohet që gjatë shtatzënisë progresteroni dhe estrogjeni të jenë në nivele të ulta, gjithashtu dhe libido. Por kjo nuk ndodh gjithmonë. Në raste të veçanta testosterone mund të rritet dhe kjo shkakton rritjen e dëshirës seksuale gjatë ciklit menstrual. Sigurisht që mund të ketë edhe shkaktarë të tjerë si  përshembull gjendja psikologjike./Cna.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE