Connect with Us

Apple publikon listën: Ja cilat janë aplikacionet më të shkarkuara për vitin 2018

Teknologji

Apple publikon listën: Ja cilat janë aplikacionet më të shkarkuara për vitin 2018

Publikuar

-

Si çdo vit edhe sivjet Apple ka publikuar listën e më të mirave. Në këtë listë janë publikuar aplikacionet më të mira,filmat më të mirë etj.

Këtë vit Apple vlerësoi Procreate Pocket si aplikacionin më të mirë për Iphone. Ndërsa loja më e mirë e vitit është Donut Country një lojë që kombinon fizikën me lojrat formuese.

Apple ndër të tjera ka bërë publike edhe listën   e  10  aplikacioneve më të shkarkuara (pa pagesë)

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. Messenger
 5. Facebook
 6. Bitmoji
 7. Netflix
 8. Google Maps
 9. Gmail
 10. Spotify

Këto janë 10 lojrat më të shkarkuara për 2018

 1. Fortnite
 2. Helix Jump
 3. Rise Up
 4. PUBG Mobile
 5. Hole.io
 6. Love Balls
 7. Snake VS Block
 8. Rules of Survival
 9. Roblox
 10. Dune!

Artisti i vitit,sipas Apple është Drake, ndersa kënga më e mirë e vitit është I Like It, nga Cardi B, Bad Bunny dhe J. Balvin. Filmat më të mirë sipas listës janë: Black Panther, A Star is Born, Crazy Rich Asians./Cna.al

 

KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Eksperiencë e kënaqshme dhe e qetë/ Apple sjell risinë e rradhës, ja benefitet e tastierës “magjike”

Publikuar

-

Nga

Pas shumë vitesh, kompania gjigande e teknologjisë, Apple, ka prezantuar laptopin MacBook Pro, i cili kushton rreth 2400 dollarë dhe pajisja do të ketë një monitor Retina Display 40 cm, procesor të fundit 8-core, 64 GB memorie dhe një dizajn të ri. Ekspertët e Apple thanë se tastiera magjike e këtij laptopi do i bëjë […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

“Bën çdo gjë, përveç kafes”/U shit për 25 milionë euro, ja kush është ora më e shtrenjtë në botë

Publikuar

-

Nga

Fansat e orëve të shtrenjta në botë, nuk do të jenë shumë të kënaqur kur të mësojnë se ora Patek Philippe, është shitur për 25 milionë euro gjatë një ankandi bamirësie në Zvicër. Edhe pse pritej qe ajo të shitej për 2 ose 3 milionë euro, vlera e orës  “Patek Philippe Grandmaster Chime” i kaloi […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nuk mund të “spiunoni” më/ Instagram vjen përsëri me ndryshime drastike

Publikuar

-

Nga

Rrjeti më gjigand i rrjeteve sociale, dhe më i përdoruri në mbarë botën, Instagram, ka ardhur me ndryshime rrënjësore muajt e fundit. Pak javë më parë, drejtuesit e tij vendosën të hiqnin opsionin “Following”, ku mund të shihje aktivitetin e personave që ti ndjek në Instagram. Tashmë askush s’mund të spiunojë dot se ç’bën tjetri […]

LEXO TE PLOTE