Connect with Us

Biznes me të dhënat tona, një tjetër skandal tregon se si Facebook bën lekë në kurriz të përdoruesve

Life Style

Biznes me të dhënat tona, një tjetër skandal tregon se si Facebook bën lekë në kurriz të përdoruesve

Publikuar

-

Email-e të shkruara nga shefi i Facebook, Mark Zuckerberg dhe nga zëvendësit e tij tregojnë se kompania ka bërë disa marrëveshje selektive në kurriz të përdoruesve.

Thuhet se Facebook ka rënë në ujdi për ekspozimin e disa të dhënave me disa zhvillues, ndërsa ka refuzuar disa të tjerë. Një kopje e dokumenteve të brendshme është botuar në internet nga një komision parlamentar.

Thuhet se dosjet tregojnë gjithashtu se Facebook e kishte bërë me qëllim “punën” më të vështirë për përdoruesit në mënyrë që ata të mos e kuptonin se çfarë kishte ndodhur me privatësisnë e tyre.

E-mailat janë marrë nga shefi i Six4Three, një firmë softuerësh që po padit gjigantin e teknologjisë, dhe u demaskuan nga Komiteti Digital, Kulturë, Media dhe Sport si pjesë e hetimit të tij për lajme të rreme.

Janë botuar rreth 250 faqe, disa prej të cilave janë të shënuara “shumë konfidenciale”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Akrepi në dashuri/ 14 faktet që nuk i keni ditur më parë për shenjën më pasionante të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Akrepi është një nga shenjat më intensive në astrologji. Tiparet e Akrepit përfshijnë zotërimin dhe xhelozinë, që të dyja mund të jenë jashtë mase. Por në të njëjtën kohë, të kesh dikë që të vlerëson dhe është kaq tërheqës, është e vështirë të mos falësh. Fuqia e tyre është tërheqëse dhe frikësuese, prandaj nuk përbën […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nëna akuzon Kaderin për vrasje/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë të hënën në serialin tuaj të preferuar

Publikuar

-

Nga

Ejlyl, Songyl, Xhemre dhe Kader shkojnë të pastrojnë në një shtëpi në mënyrë që të fitojnë para për varrin e prindërve të Xhemresë. Ky është kurth i Defnes e cila ka bërë plan t’i poshtërojë vajzat e jetimores. Xhemre vendos të pastrojë vetëm për të bërë varrin e prindërve. Defne tallet me vajzat teksa ato […]

LEXO TE PLOTE