Connect with Us

Pse duhet të porosisim shishen më të lirë të verës kur ikim në restorant?

Kuriozitete

Pse duhet të porosisim shishen më të lirë të verës kur ikim në restorant?

Publikuar

-

“Prodhuesit e verës janë shumë të pasinqertë për sa i përket çmimit të pijes alkoolike”.

Kështu shprehet kritiku i restoranteve, Jay Rayner, i cili pohon se është irrituar nga lista e çmimeve.

Ai tregon për “Daily Telegraph” se listat e çmimeve të verës janë gjithë probleme, pasi ato janë shumë të shtrenjta dhe konsumatori gjithmonë del i humbur.

Ai tregon rastin e një shishe vere, e cila në supermarket është 8 dollarë dhe në restorant është 40 dollarë. Jay Rayner këshillon gjithashtu që në restorante të blihet shishja më e lirë e verës, sepse restorantet janë ende pa rregulla të mirëfillta dhe standarde të mirëpërcaktuara.

Pronarët e restoranteve deklarojnë se është e justifikuar nxjerrja e parave nga vera, sepse fitimi në pjatat e ushqimit është shumë i cunguar, kështu sipas tyre ata duhet të nxjerrin koston e gotave të verës, larjes dhe pastrimit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: