Connect with Us

#TëGjithëMeStudentët: VIP- at përkrahin Protestën e Arsimit!

Kryesore Show Biz

#TëGjithëMeStudentët: VIP- at përkrahin Protestën e Arsimit!

Publikuar

-

Protesta e studentëve ka gjetur përkrahje jo vetëm nga njerëzit e thjeshtë të cilët kanë ndihmuar me ushqime e çadra, por dhe nga figura të shumta publike.

Disa prejt tyre kanë zgjedhur t’i mbështesin të rinjtë duke u shkuar pranë (kujto: Blendi Fevziu, Robert Aliaj) e të tjerë kanë lëshuar mesazhe përmes mediave sociale.

 

Rovela Dilo dhe Onat, fill pas fitores së çmimit “Kënga stil” në finalen e djeshme të “Kënga Magjike 2018” deklaruan në prapaskenë se trofeun ia dedikojnë studentëve.

Nga ana tjetër, moderatorja Eva Murati, e pranishme në protestën e djeshme, ndër të tjera shkruan në Instagram:

“Sot në protestë duke dokumentuar vetë momentet e bukura me bashkëmoshatarët e mi! Këtu ka vetëm shpresë, lumturi, grintë, nerv, pasion që ka qenë i heshtur kaq kohë e tanimë shpërtheu në sipërfaqe! Zemra mal për çdo gjysh, gjyshe dhe prind që bashkohej për të ardhmen e fëmijëve dhe nipërve të tyre.”

Klea Huta ndërkohë ka shpërndarë në Instagram Story thirrjen për t’iu bashkuar protestës së sotme:

“Dhjetori i dytë vazhdon…”

Në listën e të famshmëve pro protestës është listuar edhe Besa Kokëdhima , që pak orë më parë shpërndau një video- mesazh në Instagram për studentët.

Kokëdhima pati një moment tensioni me një prej komentueseve:

Të tjerë artistë që po motivojnë dhe mbështesin protestën janë:

Enca Haxhia

Fatma Haxhialiu

Aulona Musta:

Florjan Binaj:

Gentian Zenelaj:

Niko Komani:

Jona Spahiu:

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: