Connect with Us

Dasma 100 milionë dollarëshe që i lë në hije të gjitha dasmat tjera

Kryesore Show Biz

Dasma 100 milionë dollarëshe që i lë në hije të gjitha dasmat tjera

Publikuar

-

Në Indi po vazhdon dasma që mund të jetë më e shtrenjta e të gjitha kohëve.

Më 12 dhjetor, njeriu më i pasur i Azisë do të martojë vajzën e tij Isha me miliarderin Ajay Piramal, Anand.

Ceremonitë ekstravagante që do të zgjasin një javë dhe pritet të kushtojnë rreth 100 milionë dollarë, sipas njerëzve të afërm që po bëjnë planifikimin.

Të ftuarit në festimet para dasmës janë nga yjet e muzikës botërore si Beyonce, e cila ka performuar në një nga këto ditë, e deri te Hillary Clinton dhe gjigandët e biznesit.

Lista e të ftuarve është aq e gjatë sa familjarët është dashur të marrin pesë hotele me pesë yje aty afër.

Pas dasmës, të sapo-martuarit do të vendosen në shtëpinë gjigante 64-milionë dollarëshe, me diamante.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: