Connect with Us

Gjermani, kjo është pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë

Kuriozitete

Gjermani, kjo është pema e Krishtlindjeve më e shtrenjtë në botë

Publikuar

-

Në Gjermani këtë vit festat kanë marrë tjetër vlerë. Pema e Krishtlindjeve nuk është stolisur si zakonisht me globa dhe drita por është e ndërtuar e gjitha prej ari.

Për të qenë më të saktë, 63 kilogramë monedha metalike të verdha janë përdorura nga Pro Aurum, një tregtar i madh ari nga Hamburgu, i cili krijoi një pemë të Krishtlindjeve me vlerë 2.3 milionë euro.

Pema e cila është tre metra e lartë, është realizuar duke përdorur një ekspozim plastik mbi të cilin më pas u vendosën 2,018 monedha ari prej rreth 30 gramësh secili. Siç e do tradita edhe në këtë rast nuk mungoi ylli mbi pemë, veçse jo një yll dosido, por i gjithi prej ari gjithashtu.

Kjo është padyshim pema më e shtrenjtë e Krishtlindjeve në të gjithë botën.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Lë punën në bankë për palestrën/ Kjo është modelja që po “fikson” ndjekësit

Publikuar

-

Nga

Një grua ka rrëfyer së fundmi se si një ndryshim ia pazakontë karriere e bëri të kalonte nga 25 000 dollarë në vit në rreth 200 000. Heidy Espaillat punon tashmë si trajnere personale dhe specialiste nutricioniste, duke postuar ndërkohë fotot e trupit të tonifikuar për 850,000 fansat e saj në Instagram. 30-vjecarja e lindur […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Impulsivë dhe konkurrues/ Çfarë pret shenja e Dashit nga një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Nëse jeni duke u takuar apo folur me një Dash atëherë ka disa gjëra që duhet t’i dini rreth kësaj shenje. Ata janë impulsivë dhe konkurrues dhe bëjnë gjithçka për të dalë fitues. Çfarë kërkon Dashi nga një marrëdhënie? Dashi është shenja e parë e horoskopit e cila ka guximin t’i hedhë benzinë zjarrit. Ata […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Njerëz të lumtur, jetë e gjatë/ Vendet me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë

Publikuar

-

Nga

Vendet me kujdesin shëndetësor më të mirë në botë janë Singapori, Japonia, Zvicra, Koreja e Jugut dhe Norvegjia. Shikojmë se çfarë renditet tjetër mirë. Singapori është zbuluar si vendi me kujdesin më të mirë shëndetësor në botë sipas Institutit Legatum , një qendër mendimi në Mbretërinë e Bashkuar që synon të heqë njerëzit nga varfëria.Tani […]

LEXO TE PLOTE