Connect with Us

Ky aeroport krijoi “kutitë e gjumit” për udhëtarët e lodhur

Kuriozitete

Ky aeroport krijoi “kutitë e gjumit” për udhëtarët e lodhur

Publikuar

-

Nëse Babagjyshi do të ketë nevojë për një sy gjumë pas fluturimit në mbarë botën në prag të Krishtlindjeve, ai mund ta mund ta ulë slitën e tij në aeroportin ndërkombëtar të Dulles, SHBA. Aeroporti do ishte një zgjidhje e mirë pasi aty ai mund të rezervojë një “kuti gjumi” dhe të çlodhet.

I planifikuar për t’u hapur në kohë për javën e zënë të udhëtimit të Krishtlindjeve, mikro-hotel i aeroportit do të vendoset midis portave A6 dhe A14 dhe do të ofrojë 16 dhoma të vogla të izoluara, për një person (pa banjo ose dushe).

Këto dhoma mund të merren me qira, nëpërmjet faqes së internetit të Sleepbox ose aplikacionit, për një orë ose më shumë ose gjatë natës.

Secila dhomë është e pajisur gjithashtu me WiFi, bluetooth, ndriçim në bazë të humorit dhe një dyshek.

Drejtuesi i kompanisë që ka krijuar kutitë e gjumit u shpreh:

Nëse një udhëtar dëshiron të kërcejë, të punojë ose të rimarrë energjitë, kutitë tona të sigurta janë, të izoluara ndaj zhurmës dhe me komoditete të shumta, sigurojnë një oaz të përsosur të qetësisë”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: