Connect with Us

Marrëdhënia juaj është në krizë? Përmirësojeni atë nëpërmjet këtyre ritualeve

Life Style

Marrëdhënia juaj është në krizë? Përmirësojeni atë nëpërmjet këtyre ritualeve

Publikuar

-

Të krijosh, e të ruash një marrëdhënie të shëndetshme në çift kërkon impenjim. Për këtë arsye, partnerët gjithmonë janë në kërkim të gjetjes së “çelësit magjik” që do t’i mundësonte krijimin e formës ideale, për ndërtimin e marrëdhënies perfekte. Por të gjithë cciftet kanë probleme, zënka dhe madje edhe kriza. Jeni mbytur brenda kësaj dhe nuk dini si të dilni? Filloni përdorni këto rituale që ndjekin cciftet e lumtura dhe e sigurt pas këtyre do të ndiheni më mirë:

1) I dhurojnë njëri-tjetrit një përqafim të ngrohtë, të gjatë

2) I lënë hapësira njëri-tjetrit

3) Për partnerin dalin nga vetja, pa e menduar 2 herë

4) E dëgjojnë njëri-tjetrin

5) Sillen si dy “budallenj”

6) Janë seriozë kur nevojitet

7) Caktojnë një “pikëtakimi”, kudo që të jenë

8) I kujtojnë njëri-tjetrit se dashuria është një zgjedhje

9) Gjejnë plot mënyra për ta bërë më të bukur ditën e partnerit

10) Ata krijojnë ritualet e tyre të përditshme

11) Përkëdhelin njëri-tjetrin

12) I marrin gjërat me qetësi

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: