Connect with Us

‘Black Pearl’/Jahti më i madh në botë ankorohet në Sarandë

Life Style

‘Black Pearl’/Jahti më i madh në botë ankorohet në Sarandë

Publikuar

-

Bregdeti i Sarandës mbetet një vend tërheqës për turistët jo vetëm gjatë stinës së verës, por edhe gjatë dimrit. Gjatë ditës së sotme ajo është vizituar nga një prej jahteve të cilësuara si më të bukurit dhe më të mëdhenjtë në botë “Perla e Zezë” (“Black Pearl”). Në fakt ky emër mund t’ju vijë i dëgjuar pikërisht nga anija që quhej njësoj në filmin “Piratët e Karaibeve” (“Pirates of the Caribbean”).

Ky jaht lundroi për herë të parë në 2016-n dhe sipas informacioneve në internet është 106.7 metra e gjatë.

Ai zë një hapësirë lundrimi prej 2900 metra katrorë dhe i gjithë trupi i tij është prej çeliku, struktura e sipërme prej alumini dhe dyshemeja nga fibrat e karbonit.

Jahti mësohet se vinte nga Qipro për turizëm, si dhe për furnizim me karburant, nisur nga çmimet e ulëta.

Mjeti lundrues, i cili ka 6 kabina, është prodhuar për biznesmenin rus Oleg Burlakov dhe për herë të parë doli në det në Roterdam të Holandës.

Shifra e përllogaritur për ndërtimin e këtij mjeti kap vlerën e 200 milionë dollarëve.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: