Connect with Us

Paralajmërimi i NASA-s: Një asteroid do t’i afrohet Tokës sonte me shpejtësi të lartë

Kuriozitete

Paralajmërimi i NASA-s: Një asteroid do t’i afrohet Tokës sonte me shpejtësi të lartë

Publikuar

-

Një gur hapësirë gjigant, që është tre herë sa madhësia e një autobusi dykatësh, do t’i afrohet planetit tonë gjatë natës të së martës.

Sipas NASA-s, asteroidi, i quajtur Asteroid RX4, pritet të afrohet rreth orës 11.59 të natës. Kjo “vizitë” do të shënojë takimin më të afërt të këtij objekti qiellor me planetin tonë në të të ashtuquajturën “Qasje e Afërt e Tokës”.

Sipas shkencëtarëve të NASA-s në Laboratorin Jet Propulsion të Kalifornisë, ky asteroid u afrua për herë të fundit në Tokë më 27 nëntor të vitit 2001.

NASA thotë se ka arsye të forta që e bëjnë të monitorojë trajektoren e asteroidit RX4, pasi mund të sillte shkatërrim në rast përplasjeje ne Tokën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Përjetimi i emocioneve gjatë ndeshjes/ Rreziku që u kanoset tifozëve të zjarrtë

Publikuar

-

Nga

Tifozët e zjarrtë dhe fanatikë të futbollit përjetojnë nivele stresi të rrezikshme. Sipas disa studimeve tifozët përjetojnë një nivel intensiv të stresit fizik kur shikojnë ndeshjet e skuadrave të tyre të zemrës dhe kjo mund t’i vendosë para një ataku në zemër. Studimet e kryera nga Oxford kanë testuar pështymën e fansave brazilianë  gjatë humbjes […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Nuk arrijnë dot t’i fshehin emocionet/ 4 fakte interesante që nuk i dinit rreth shenjës së Gaforres

Publikuar

-

Nga

Gaforret kanë tendëncën të analizojnë çdo situatë. Gaforret janë shumë kuriozë dhe duan të dinë çdo gjë rreth gjithçkaje. Kur duhet të marrin një vendim të rëndësishëm ata janë në agoni për orë, ditë apo edhe javë të tëra duke peshuar anët negative dhe pozitive të këtij vendimi. I frikësohen shumë refuzimit nga njerëzit që […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Manipulues dhe kokëfortë/ Tiparet më negative për çdo shenjë të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dashi Demi ka tendencën që ti bëjë gjërat në mënyrë shumë impulsive për shkak se edhe si natyrë është shumë impulsive. Nëse diçka nuk ka të bëjë me idenë e tyre atyre nuk u intereson aspak kjo gjë. Demi Ata janë shumë posesivë, materialist dhe dembelë. Ndonjëherë duhet forcë tu mësosh atyre rregullat pasi janë […]

LEXO TE PLOTE