Connect with Us

Forca shkatërruese e natyrës, publikohen pamjet e mahnitshme nga shpërthimi i vullkanit Etna

Life Style

Forca shkatërruese e natyrës, publikohen pamjet e mahnitshme nga shpërthimi i vullkanit Etna

Publikuar

-

Vullkani Etna në Siçili është rizgjuar mëngjesin e të mërkurës duke lëshuar në qiell shtëllunga hiri dhe llavë.

Ndërkohë janë shpërndarë një seri fotosh impresionuese të cilat tregojnë forcën shkatërruese që natyra mund të ketë ndonjëherë. Në foto mund të dallohet lava e shkrirë e cila fillon të derdhet nga krateri i vullkanit më të njohur të Evropës.

Mali Etna ndodhet në qytetin e Katanias, mes Mesinës dhe Katanias. Çdo vit vullkani prodhon mjaftueshëm llavë sa për të mbushur një qiellgërvishtëse, duke derdhur tonelata llave të shkrirë në Siçili.

Etna është rreth 700,000 vjeçar dhe 24 milje i gjerë, ai është gjithashtu vullkani më i lartë në kontinentin evropian, plot 3 300 metra i lartë. Ky vullkan është gjithashtu një nga më aktivët e botës si dhe më aktivi në Evropë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Shtiren sikur nuk iu intereson asgjë/ Këto shenja të horoskopit janë më të afeksionuara në një marrëdhënie

Publikuar

-

Nga

Ujori Ujori ka tendencën të largohet pasi përfshihet shumë emocionalisht. Ata janë të mirë në maskimin e emocioneve të tyre duke përdorur logjikën.  Ujorët kanë frikë se mos lëndohen, kështu që ata racionalizojnë duke kufizuar sa të prekshëm janë, duke mos kuptuar se kjo ndikon në aftësinë e tyre për t’u lidhur me të tjerët. […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Si të mbroni sytë nga kompjuteri apo telefoni/ 10 këshillat që duhet të keni parasysh

Publikuar

-

Nga

Njerëzit që qëndrojnë shumë kohë para telefonit apo kompjuterit rrezikojnë të kenë probleme serioze me shikimin. Dy orë në ditë para monitorit mund të shtohen seriozisht problemet e shikimit dhe gjysma e orëve që kalohen para kompjuterit në punë ose në shtëpi mund ta kalojnë orarin zyrtar të 8 orëve. Për këtë arsye “American Academy […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

E pangopur me s*ks/ Rrëfehet 28 vjeçarja: Kam shkuar me 130 meshkuj

Publikuar

-

Nga

Prindërit e saj u ndanë kur ajo ishte 13 vjeç dhe nëna e saj u shpërngul. Babai i saj punonte si shofer taksie, kështu që shpesh ishte në shtëpi vetëm, duke u ndierë e vetmuar dhe e izoluar. Frankie humbi virgjërinë e saj në moshën 14 vjeç dhe më pas vazhdoi të ketë një lidhje […]

LEXO TE PLOTE