Connect with Us

Meghan Markle është irrituar keq, Pallati Mbretëror po ia refuzon të gjitha idetë

Kryesore Show Biz

Meghan Markle është irrituar keq, Pallati Mbretëror po ia refuzon të gjitha idetë

Publikuar

-

Kur martohesh me një Princ, në të vërtetë martohesh me familjen mbretërore dhe me traditat e tyre shekullore. Ka protokolle që duhen ndjekur dhe rregulla që duhet të mbahen mend – dhe çdo veprim që bën, monitorohet.

E gjithë kjo është diçka e re për Meghan Markle e cila me sa duket është shumë e frustruar pasi po i ndalohen shumë ide që ka këto kohë.

Meghan thuhet se dëshiron të sjellë ndryshime reale dhe të prekshme, por vënia e tyre në zbatim, është më e vështirë sesa mund të mendoni.

“Pallati është një vend magjik dhe është gjithashtu një vend ku të gjithë dëgjojnë ‘jo, jo, jo’. Puna më e vështirë në familjen mbretërore është t’i bëjnë ambiciet e Meghan të realizueshme.

Ajo madje thuhet se mërzitet nëse i thonë se “nuk mund ta bësh këtë apo atë gjë”.

Me sa duket Meghan-it do t’i duhet edhe pak kohë që mendimet dhe dëshirat e saj të merren parasysh dhe kur themi “kohë” e kemi fjalën edhe për vite të tëra.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: