Connect with Us

Jeni në momente krize?/ Nëse partneri juaj ju thotë këto fraza, atëherë po pret me padurim ndarjen

Life Style

Jeni në momente krize?/ Nëse partneri juaj ju thotë këto fraza, atëherë po pret me padurim ndarjen

Publikuar

-

Marrëdhëniet në çift shpesh pësojnë krisje, por rëndësi e madhe u kushtohet fjalëve të thëna në momente nervozizmi.

Më poshtë mund të lexoni fjalët që nëse partneri juaj i’ua thotë atëherë po pret me padurim ndarjen.

Do të doja mos të të kisha takuar

Të dëgjosh këtë frazë është shumë e vështirë për çdo vajzë, të bën të ndjehesh në faj dhe përgjegjëse për çdo gjë që ka shkuar keq në lidhjen tuaj.Në një moment inati, mund të thuhen shumë fjalë të rënda, nëse ta thotë në ato momente, me shumë mundësi do të të lëndojë. Prit të qetësohet dhe fol me të, mbase mund të arrini në një kompromis.

Të dua, vërtet

Mbase ke menduar që kjo fjali është diçka e mirë, në fakt nuk është.Nëse dëgjon fjalën “vërtet” kjo do të thotë që partneri yt është duke bindur veten për ndjenjat e tij karshi teje.Kjo është një frazë manipulative.

Bëj çfarë të duash

Kur dikush është indifferent ndaj teje, ose nuk ka më interes mbi atë që bën, ose nuk bën ti do të thotë që nuk dëshiron më të jetë me ty. Shumë e thjeshte.

Nuk të besoj

Kur partneri yt thotë këtë frazë, do të thotë që besimi i tij karshi teje ka vdekur, kështu që largohu sa më parë.

Meqë nuk të pëlqej unë, ka të tjerë

Kjo është një shenjë e qartë që shpreh  indiferencën dhe distancën  emocionale.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: