Connect with Us

Shkencëtarët paralajmërojnë/Njerëzimi po vret veten, duke vrarë planetin

Life Style

Shkencëtarët paralajmërojnë/Njerëzimi po vret veten, duke vrarë planetin

Publikuar

-

25 vite më parë shkencëtarët e njoftuan njerëzimin në lidhje me ezaurimin e burimeve të planetit Tokë si dhe me rritjen pa kriter të popullsisë.

Duke qënë se askush nuk i dëgjoi, shkencëtarët sërish folën për këtë çështje më vonë duke shtuar se kësaj here kemi më pak kohë se më parë.

Shqetësimet  më të  mëdha të  shkencëtarëve në këtë pikë janë shpyllëzimi si dhe pakësimi i resurseve të ujit në planet.Ndër të tjera mes problemeve renditen edhe prishja e ekosistemeve si dhe përdorimi pa kriter i naftës.

Ata ndër të tjera shprehen se nëse bazohemi tek këto ritme, njerëzimi mund të zhduket në fund të shekullit.

Ata paralajmërojnë se degjenerimi biologjik  do të ketë pasoja në ekonomi si dhe në ekologji dhe në jetën sociale të njerëzve.  Bota që njohim sot së shpejti mund të zhduket si pasojë e neglizhencës, njerëzimi po vret veten, duke vrarë planetin/Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Një kërkesë në rritje për “klipet” e nxehta/ Punojëset e seksit offline të detyruara të nisin punën në internet

Publikuar

-

Nga

Shumica e punonjësve të seksit takojnë klientë personalisht. Për ta, koronavirusi parashikon rrënim ekonomik. “Virusi është një fatkeqësi për bizneset që përballen me klientët – dhe puna e seksit nuk është ndryshe”, thotë Goddess Cleo, një dominatrix nga Londra. “Shumica e të ardhurave të mia gjenerohen nga sesione dhe ngjarje një për një. Unë normalisht […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas astrologut të famshëm italian/ Kjo është shenja që duhet të ketë kujdes ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi Ditën e sotme hëna do të jetë e vendosur në shenjë n tuaj. Edhe pse do të favorizoheni nga forca të mëdha dhe shpresa, do të keni nevojë të mbaheni shumë fort. Vonesat dhe ngadalësimet që janë të pashmangshme në këtë periudhë kërkojnë që ju të bëni gjëra pa nxitim . Deri të enjten […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Sot në serialin Lule të vetmuara/ Gokhan i shpreh dashurinë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Seher i jep para Meralit por pa e kuptuar kjo e fundit. Meral kërkon leje nga Ferideja që të shkojë të festojë ditëlindjen e një mikeshe. Feride nuk i jep leje Meralit me frikën prej ndonjë rreziku. Meral vendos të dalë fshehtas nga konvikti. Xhemre dhe Gokhan takohen në parkun e lojërave dhe gjatë bisedës […]

LEXO TE PLOTE