Connect with Us

Shkencëtarët shpjegojnë pse duhet të flini nudo

Kuriozitete

Shkencëtarët shpjegojnë pse duhet të flini nudo

Publikuar

-

Të flesh nudo do të ndihmojë që të krijosh një lidhje më të fortë me partnerin. Oksitocina është një hormon që krijon edhe lidhjen mes dy personave të një çifti, nuk mund ta krijoni këtë lidhje duke fjetur me pizhama.

Nëse flini nudo, ulni mundësinë për të zhvilluar myk në zonën intime, pasi trupi ajroset dhe nuk mbyllet nga pëlhurat e pambukta, ose llojet e tjera të copave.

Gjumi nudo ndihmon në çlirimin e hormonit të rritjes, ky hormon është përgjegjës për riparimin e qelizave të trupit.

Jeta juaj seksuale do të përmirësohet, kjo si pasojë e çlirimit të oksitocinës.

Trupi ynë ka nevojë që të ulë temperaturën gjatë natës, kjo çon edhe në uljen e nivelit të kortizolit, kjo është e nevojshme për përmirësimin e cilësisë së gjumit. Nëse nuk flini mjaftueshëm, nivelet e kortizolit rriten dhe shkaktojnë stres si dhe shtim të oreksit./Cna.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: