Connect with Us

Shpenzimet për dasma, Amarda Toska: “Marrin kredi, jo vetëm borxhe”

Kryesore Show Biz

Shpenzimet për dasma, Amarda Toska: “Marrin kredi, jo vetëm borxhe”

Publikuar

-

“Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu këtë puntatë u pushtua nga një dasmë. Bëhet fjalë për “Ami Event”, e cila në një organizim special prezantoi koleksionin e ri të fustaneve të nusërisë. Sigurisht që “Superkunji” nuk mund të mungonte, dhe pyetjet e tij filluan me Amarda Toskën, personin që qëndron pas këtij biznesi të sukesshëm.

Përsa i përket komentit të gazetarit që shqiptarët kanë aq shumë lekë sa për të organizuar festa dhe evente të tilla, Ami ishte dakord. E pyetur nëse kanë apo i marrin borxh, ajo u shpreh:

“Jo borxh, unë do të thoja kredi po. Ne shqiptarët vërtet i vlerësojmë shumë organizimet e festave, gjithmonë e më shumë duam t’i bëjmë sa më shumë glamour, sa më luksoze dhe për ne kjo është shumë gjë e mirë.”

Pra kjo tregon qartë se shqiptarët shpenzojnë aq shumë për festa e sidomos për dasma, sa borxhet nuk mjaftojnë por i duhet një kredi e tërë.

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: