Connect with Us

Olta Gixhari larg teatrit: Të keqtrajtojnë, të trajtojnë si marionetë dhe unë nuk e duroj dot këtë

Kryesore Show Biz

Olta Gixhari larg teatrit: Të keqtrajtojnë, të trajtojnë si marionetë dhe unë nuk e duroj dot këtë

Publikuar

-

Nëse dhe ju e keni vënë re do të na jepni të drejtë për faktin se Olta Gixhari kohët e fundit nuk po shfaqet më në teatër. Kjo sepse vetë aktorja ka zgjedhur të mos jetë më aq aktive sa më parë duke e parë këtë si një revoltë personale ndaj artit në Shqipëri.

Olta duket se ka mbetur e pakënaqur ndaj kushteve në të cilat aktorët shqiptarë punojnë referuar ambjenteve të ArTurbina, sallat ku sot mbahen shfaqjet teatrale dhe që janë në kushte aspak të mira.  E ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb” që trasmetohet në ABC News Olta ka rrëfyer se në fakt në teatër aktori nuk trajtohet njësoj si trajtohet në sheshxhirim.

 

” Unë jam e angazhuar në film. Edhe buxheti i filmit është përgjysmuar tashmë nga taksat. E shijoj shumë momentin në sheshxhirim.

Në teatër të keqtrajtojnë të trajtojnë si marionetë dhe unë nuk e duroj dot këtë.”,- është shprehur Olta.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kryesore Show Biz

“S’ka fjalë për ta përshkruar”/ Jonida Maliqi i kushton fjalët e veçanta babait të saj për ditëlindje

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi, shpesh poston foto ose video nga përditshmëria e saj në rrjetet sociale. Së fundmi ajo ka treguar se këtë të hënë i ati i saj feston ditëlindjen. Me rastin e kësaj dite të veçantë, Jonida ka zgjedhur të publikojë një foto me të atin. Në foton në fjalë këngëtarja po i […]

LEXO TE PLOTE

Kryesore Show Biz

“Emmy Awards”/ Cilët ishin filmat që “mrekulluan” botën dhe fituan çmimet e rëndësishme

Publikuar

-

Nga

“Emmy Awards” ka “gozhduar” përpara ekranit fansat e filmave ku mbrëmjen e djeshme morën çmimet më të rëndësishme. Ceremonia dedikuar prodhimeve më të mira filmike, kishte eventin e 71-të dhe sigurisht  në të nuk munguan çmimet. Ceremoninë që u mbajt në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles shpalli fitues në kategorinë “Filmi më i […]

LEXO TE PLOTE

Fashion

“Konkurrenca ishte e fortë”/ “Emmy Awards”, zbuloni kush ishin të veshurat më bukur në tapetin e kuq

Publikuar

-

Nga

Mbrëmjen e djeshme në Teatrin Microsoft në qendër të Los Angeles, u zhvillua edicioni i 71-të të “Emmy Awards”. Yjet ishin veshur për të konkurruar njëra-tjetrën fuqishëm në tapetin e kuq ku mes tyre u dalluan Kim Kardashian, Emilia Clarke, Zendaya dhe Mandy Moore te cilat ishin në mesin e të famshmeve që mahnitën me look-un […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: