Connect with Us

3 truke për shkrepur foton perfekte për Krishtlindje

Life Style

3 truke për shkrepur foton perfekte për Krishtlindje

Publikuar

-

Nëse dëshironi t’u bëni një foto fëmijëve ndërsa marrin dhuratat e tyre nën pemën e Vitit të Ri apo gjyshërit të mbledhur për darkën e Krishtlindjeve, është e nevojshme të ndiqni disa rregulla themelore.

Së pari zgjidhni sa më mirë kuadrin e duhur, duhet të bëni kujdes që të identifikoni planin e parë, sikurse preferohet shpesh tavolina e mbushur plot me njerëz dhe ushqime. Përsa i përket sfondit më mirë zgjidhni një plan përmbledhës se sa të ketë një letër të ngjyrosur apo një mur plot me piktura.

Së dyti të duhet të kujdeseni për kapjen në foto të gjithë familjes, sidomos kur bëhet fjalë për familjet e mëdha. Këshillohet të përdoret modeli shkallë duke shtuar ndonjë element origjinal, si për shembull të vendoset fëmija më i vogël në shpatullat e një të rrituri, apo të përqafohen të gjithë duke afruar fytyrat. Gjithashtu mund të vendoseni në radhë indiane ku secili përpiqet të nxjerrë fytyrën që të kapet nga objektivi kështu i jepet fotografisë një pamje më pak e ngurtë.

Së treti duhet të zgjidhni një kënd të gjerë, ndërsa për portrete individuale zoom-i lejon që të merret një rezultat më i natyrshëm në varësi të distancës midis fotografit dhe subjektit të tij, këndi i gjerë rekomandohet kur nuk ka shumë hapësirë manovrimi ose personat janë të shumtë. Në të mund të përfshihen dekoret e ndryshme të shtëpisë, si bredhi apo dhuratat.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Takimi me shpirtin binjak/ Kjo është mosha kur do të njihni dashurinë e jetës tuaj sipas astrologjisë

Publikuar

-

Nga

Dashi Dashi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit rreth moshës 25 vjeç; një kohë kur ajo është e pjekur dhe po përpiqet të kuptojë veten. Kjo është gjithashtu një kohë thelbësore për shoqen e tij për ta parë saktësisht ashtu siç është. Demi Demi do ta takojë shoqen e tij të shpirtit ne […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Vajzat e jetimores marrin lajmin tronditës/ Zbuloni se çfarë do të ndodhë sot në serialin “Lule të vetmuara”

Publikuar

-

Nga

Ejlyl gjatë operacionit sheh në ëndërr të gjitha të këqijat që ka kaluar prej Kemalit. Doktori njofton Nazanin se Defne duhet të bëhet operacion. Nazan dhe Defne tronditen. Nazan i premton Defnes se do të bëjë të pamundurën që ajo të shërohet. Ejlyl dhe Songyli dalin nga operacioni. Shoqet e shokët i presin mes lotësh. […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Parashikimi për ditën e parë të muajit Prill, dashuria në fokus

Publikuar

-

Nga

Dashi Dita e sotme do të jetë veçanërisht e ndërlikuar për të lindurit në këtë shenjë, jeni bërë shumë të padurueshëm, si të gjithë të tjerët në këtë periudhë. Në ditët qendrore të javës, astrologu rekomandon të qetësoheni. Sa i përket dashurisë, këshilla është të tregoheni të kujdesshëm. Demi Venusi në hapësirën tuaj zodiakale ushqen […]

LEXO TE PLOTE