Connect with Us

Këto janë të mirat e të jetuarit me një mace në shtëpi

Femra

Këto janë të mirat e të jetuarit me një mace në shtëpi

Publikuar

-

I bën mirë zemrës

Një studim i realizuar në Universitetin e Minesotës ka dalë në përfundimin se macet ndikojnë pozitivisht në qarkullimin e gjakut, si pasojë ato minimizojnë riskun e atakut kardiak.

Redukton stresin

Efekti relaksues që krijon macja kur përkëdhelet largon stresin  dhe lodhjen e akumuluar gjatë ditës.

Fuqizon sistemin imunitar

Një mace mund të sjellë gëzim dhe qetësi në shtëpi, për më tepër ajo mund të forcojë edhe sistemin imunitar të pjestarëve të familjes. Është provuar se macet janë shumë të dobishme kundër alergjisë si dhe kundër astmës.

Lufton Depresionin

Miku ynë simpatik me katër putra është një antidot i shkëlqyer kundër depresionit. Ndër të tjera ai mund t’ju ndihmojë edhe nëse jeni duke kaluar një periudhë të vështirë./Cna.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: