Connect with Us

 Studimi/Gratë që nevrikosen shpejt janë më inteligjente se të tjerat

Femra

 Studimi/Gratë që nevrikosen shpejt janë më inteligjente se të tjerat

Publikuar

-

Një studim i Universitetit të Wales, ka dalë në përfundimin se gratë,të cilat nevrikosen shpejt kanë një nivel më të lartë inteligjence se të tjerat.

Shkencëtarët kanë  vendosur kampionin e sondazhit nën një seri stimujsh pozitivë dhe negativë..

Në varësi të studimit, shkencëtarët vunë re se gratë që irritoheshin shpejt, kishin rezultate më të larta në  testet e inteligjencës.

Sipas studiuesve humori i keq rrit përqendrimin si dhe thellimin e mendimit, duke sjellë një përpunim të të detajuar të informacionit, ndaj dhe gratë që inatoseshin shpejt kishin edhe rezultate më të larta në testet e inteligjencës./Cna.al

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: