Connect with Us

Ke ende dyshime? Të themi disa arsye të vlefshme, për të lënë punën dhe për të filluar udhëtimet

Femra

Ke ende dyshime? Të themi disa arsye të vlefshme, për të lënë punën dhe për të filluar udhëtimet

Publikuar

-

udhetim dhurate

Largon stresin

Një studim ka treguar se udhëtimet mund të ndihmojnë në menaxhimin e stresit, ankthit dhe emocioneve të forta. Në fjalë të tjera kjo është një arsye e mirë pse duhet lënë çdo gjë pas për  disa javë pushime.

Përmirëson kreativitetin

Nëse ke një bllokim mendor, thjesht dil nga qyteti për disa kohë. Do të gjesh frymëzimin e humbur si dhe çdo gjë që të mungon.Studimet tregojnë se ekziston një lidhje mes udhëtimeve dhe zhvillimit të kreativitetit. Kjo ndodh sepse duke udhëtuar njeriu mund të hapë mendjen kah kulturave të reja.

Të bën një njeri më të mirë

Po, udhëtimet të bëjnë më empatik dhe më të hapur mendërisht. Ato të ofrojnë një panoramë më të gjerë të botës në tërësi si dhe kuptim më të plotë të kulturave dhe traditave. Sipas një sondazhi, personat e pyetur janë shprehur se udhëtimet i kanë bërë që të kenë më shumë besim tek të tjerët, si dhe i kanë përmirësuar sistemet e vlerave./Cna.al

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: