Connect with Us

Rënia e flokëve po bëhet shqetësuese? Ja çfarë duhet të nisni të hani urgjentisht

Life Style

Rënia e flokëve po bëhet shqetësuese? Ja çfarë duhet të nisni të hani urgjentisht

Publikuar

-

Është e natyrshme të themi se flokët bien çdo ditë, por ka njerëz që pas moshës 35-vjeçare fillojnë që ta vuajnë vërtet rënien e tyre.

Për të parandaluar një gjë të tillë, duhet të konsumoni disa ushqime që ju bëjnë të keni flokë të shëndetshëm.

  1. Karota dhe çdo ushqim që ka vitamina A pasi ndihmon për të forcuar skalpin e flokëve.
  2. Mish pule apo peshk dhe vezë sepse janë të pasura me vitamina B, e cila ndikon në hemoglobinën e flokëve.
  3. Perimet si specat apo fruta si portokalle, manaferra dhe pjepri kanë vitamina C që ndihmon në prodhimin e kolagjenit.
  4. Ushqimet e detit pasi janë të pasura me zink dhe sjell riprodhimin e qelizave dhe rritjen e indeve duke bërë që floku juaj të jetë i gjallë dhe i shëndetshëm.
  5. Konsumimi i ujit pasi i ushqen qelizat duke bërë që flokët të mos bien pa u rritur siç duhet.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: