Connect with Us

Sipas horoskopit, kjo shenjë ka pushtet mbi ju më shumë se kushdo tjetër

Life Style

Sipas horoskopit, kjo shenjë ka pushtet mbi ju më shumë se kushdo tjetër

Publikuar

-

Megjithëse në fund të fundit të gjithë janë përgjegjës për vendimet dhe veprimet e tyre, ka disa njerëz që doni s’doni kanë pak ndikim tek ju. Njerëzit mund të kenë pushtet mbi ju në disa mënyra të ndryshme, mund të ndodhë që këto lloj njerëzish të manipulojnë vendimet tuaja.

Dhe njerëzit që kanë ndonjë lloj pushteti mbi ju ose ndikojnë tek ju mund të jenë të ndryshëm nga njerëzit që kanë pushtet mbi të afërmit tuaj.  Nëse po pyesni se cilët njerëz mund të jenë këta, shenja juaj e Zodiakut mund t’ju japë përgjigjen.

1.Dashi

Dashi pëlqen partnerët dominues, të fortë dhe shenja që njihet si më e forta është pikërisht Dashi.

Të shohësh veten në pasqyrë mund të duket e mrekullueshme në fillim, por dikush do të duhet që përfundimisht të heqë dorë nga drejtimi që marrëdhënia të ecë përpara.

2.Demi

Shenja që ka më shumë pushtet mbi Demin është Akrepi.

Akrepët janë hipnotizues dhe Demi i pëlqen gjërat ekzotike dhe të bukura, prandaj fatali Akrep mund të triumfojë mbi çdo gjë që i vë syrin.

3.Binjakët

Polet e kundërta tërhiqen me njëri-tjetrin si magnet sepse plotësojnë spektrin e forcës që përfaqëson shenjën e tyre.

Binjakët janë shenja e shprehjes së vetvetes ndërsa  Shigjetari është shenja e zgjerimit mendor. Barazimi për të kuptuar anën tjetër të spektrit të shprehjes është i fuqishëm për të dy shenjat, pra Binjakët mund të lëshohen vetëm para Shigjetarit.

4.Gaforrja

Gaforrja jeton për emocione të forta dhe pëlqejnë të ndajnë kohën me shenja që kanë të njëjtin botëkuptim me ta. Peshqit me siguri mund të zhyten me një Gaforre, duke e joshur atë sapo të jetë angazhuar emocionalisht.

5.Luani

Shigjetari mund të tërheqë vëmendjen, të cilën Luani e do shumë  dhe kështu mund të fitojë disa fuqi serioze mbi një Luan. Luani gjithashtu pëlqen të argëtohet dhe Shigjetari pëlqen të argëtohet, ndaj Shigjetari mund të fitojë të gjithë pushtetin e Luanit.

6.Virgjeresha

Virgjëreshat në përgjithësi nuk janë nga ata që heqin dorë nga fuqia e tyre për dikë, por ato mund të mbizotërohen nga një Dash ose Akrep. Të dyja këto shenja të drejtuara nga Marsi kanë aftësinë për të këmbëngulur për të drejtën dhe përgjegjësinë dhe Virgjëresha është e prirur për drejtësi.

7.Peshorja

Dashi do të jetë në gjendje të ushtrojë fuqi të madhe mbi Peshoren. Është shenja e tyre e kundërt dhe Dashi është jashtëzakonisht i guximshëm dhe vendimtar, gjë që Peshorja nuk është.

8.Akrepi

Ashtu si Akrepi mund të mbizotërojë Peshqit, kështu edhe Peshqit mund të mbizotërojnë një Akrep.

Peshqit dhe Akrepi janë një dyshe ideale, Akrepi mund të jetë një shenjë e ujit, por përfaqëson kapacitetin e ujit për forcë dhe thellësi të pafundme.Kjo është një forcë e fuqishme dhe ka tendencë të jetë pak dominues, e cila i përshtatet Peshqve pasivë dhe të pavendosur.

9.Shigjetari

Luanët mund të jenë gjithçka ose asgjë dhe nëse fitojnë zemrën e një Shigjetari ata mund ta gjejnë veten duke iu nënshtruar mendjes dhe hijeshisë së Luanit.

10.Bricjapi

Përkushtimi i Demit i bën Bricjapët të ndihen të sigurtë në dashuri.Ndërsa Bricjapi njihet si praktik, Demi i shton luksin, ndjeshmërinë dhe romancën gjithçkaje.

11.Ujori

Ndonjëherë, nëse gjeni ndonjë person veçanërisht interesant, tërheqës ose atraktiv, mund të mendoni se ia vlen të hiqni dorë nga fuqia juaj dhe t’ja lini në dorë personit tjetër.Ujori tërhiqet nga Binjakët dhe është i aftë të heqë dorë nga fuqitë personale që të përpiqet të afrohet më shumë me të.

12.Peshqit

Akrepi intensiv dhe emocionues tenton të ketë më shumë fuqi mbi Peshqit. Akrepi prek të gjitha të gjitha anët e Peshqve. Ka shumë ngacmim dhe emocione, të cilat drithërojnë Peshqit nga Akrepi.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Life Style

Do të bënin gjithçka për atë që kanë në krah/ Njihuni me shenjat më hiperaktive të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Binjakët Kur keni një Binjak rreth jush, atëherë mos e vrisni mendjen për asgjë. Ata janë shumë entuziast, mbështetës dhe të zgjuar. Ata do të vijnë me ide kreative dhe do t’iu tregojnë se ndodhen aty për ju. Shigjetari Shigjetarët janë të njohur për zemrën e tyre të madhe. Dhe kur ata e duan një […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Janë mjeshtër të fjalës/ Këto shenja të horoskopit nuk e njohin frikën

Publikuar

-

Nga

Luani Luani është folës shumë i mirë në public pasi nuk ka frikë dhe as kompleks të dalë para njeërzve. Për ta është jetike dalja në skenë dhe të tregojnë se janë lider. Binjakët Binjakët kanë një gjuhë shumë të veçantë kur bëhet fjalë për komunikim. ata kanë shumë njohuri rreth subjektit dhe ç do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Injorues dhe kokëfortë/ 5 shenjat e horoskopit që nuk e durojnë dot që të tjerët t’iu tregojnë se çfarë duhet të bëjnë

Publikuar

-

Nga

Dashi Kur dikush i thotë një Dashi të mos bëjë diçka apo se po rrezikon nëse e bën një gjë, dijeni se si përfundim ai do ta bëjë atë që ka menduar. Dashi është kokëfortë dhe askush nuk e mbështet në këtë pikë. Demi Demët njihen si kokëfortë dhe nuk e besojnë se një njeri […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

E thonë studiuesit: Të ngisni makinën teksa dëgjoni muzikë mbron zemrën dhe trurin nga stresi

Publikuar

-

Nga

Kur ngecni në një trafik të rënduar është shumë e zakonshme të ndiheni të stresuar. Shumë gjëra mund të shkojnë keq gjatë rrugës, duke bërë që zemra të shtojë rrahjet e saj dhe presioni i gjakut të rritet. Studimet tregojnë se stresi i udhëtimit tuaj të përditshëm mund të jenë një faktor i sëmundjeve të […]

LEXO TE PLOTE