Connect with Us

Studimi: Gratë preferojnë më shumë shoqet e tyre të ngushta se sa burrat

Life Style

Studimi: Gratë preferojnë më shumë shoqet e tyre të ngushta se sa burrat

Publikuar

-

Thuhet se dita e dasmës është një nga ditët më të lumtura të një personi pasi më në fund ka gjetur gjysmën tjetër.

Megjithatë, një studim i kryer nga Champneys Health Spa sugjeron që më shumë se 50 për qind e grave të martuara preferojnë të kalojnë kohë me shoqet e tyre në vend që të rrinë me bashkëshortët.

Rreth 1.517 gra nga Mbretëria e Bashkuar u përfshinë në këtë studim dhe, pasi dolën përfundimet, ato u pyetën se pse preferonin më shumë të shpenzonin kohë më shoqet se sa me burrat e tyre.

Mes arsyeve të shumta ato theksonin faktin që shoqet i kuptojnë më shumë për disa gjëra në krahasim me shokun e tyre të jetës.

Lista e plotë të arsyeve se pse gratë preferojnë më shumë të rrinë me shoqet se sa me burrat mund ta lexohet më poshtë.

Mund të flasim për çdo gjë (57%)

Ajo më dëgjon më shumë (45%)

Asaj mund t’i them gjëra që nuk mund t’ia them parterit (44%)

Na pëlqejnë të njëjtat gjëra (41%)

Qeshim me lot (39%)

Me ‘të mund të jem vetvetja (29%)

Njihemi prej më shumë kohësh (29%)

Ajo më jep këshilla më të mira (28%)

Ajo është më pak acaruese (26%)

Kemi më shumë gjëra të përbashkëta (25%)

Ajo ka sens më të mirë humori (19%)

Bëjmë çmenduria kur jemi bashkë(18%)

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Financat dhe Puna/ Horoskopi sipas astrologes së famshme Susan Miller

Publikuar

-

Nga

Dashi Tani që Jupiteri po vendoset në krye të listës tuaj, ju po ndjeni se po rriteni shumë profesionalisht. Demi Tani që jupiteri ka hyrë në Bricjap ju do të keni një sukses të madh në çështjet ligjore. Binjakët Ky ka qenë një vit shumë i suksesshëm përsa i përket financave dhe të ardhurat do […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Zejnep rikthehet për të marrë Ojkyn, Demir merr vendimin rreth saj/ Zbuloni çfarë do të ndodhë sot në serialin “Bija ime”

Publikuar

-

Nga

Ojky pyet tezen nëse është sëmurë. Zejnep nuk i tregon Ojkyt për sëmundjen. Demir zihet me Zejnepin dhe kërkon të dijë pse ajo është rikthyer për ta marrë Ojkyn. Zejnep sillet si e penduar që e ka braktisur Ojkyn. Demir vendos që Zejnep të jetojë me to përkohësisht në mënyrë që Ojky të mos largohet […]

LEXO TE PLOTE
" "

Life Style

Arrijnë në pikën më ekstreme/ 3 shenjat e horoskopit që tejkalojnë çdo parashikim

Publikuar

-

Nga

Dashi Sigurisht që Dashi është një nga shenjat që shkojnë në ekstremitet. Nëse doni të shikoni se sa larg mund të shkojë, provoni t’i flisni për ish të dashurën ose ish të dashurin. Shigjetari Shigjetarit nuk i pëlqen aspak të shfaqë anën e tij ekstreme në publik. Pëlqejnë shumë vendet e ftohta dhe sportet ekstreme. […]

LEXO TE PLOTE