Connect with Us

Këto janë shenjat që ju dërgon trupi juaj kur ka nevojë për ndihmë

Life Style

Këto janë shenjat që ju dërgon trupi juaj kur ka nevojë për ndihmë

Publikuar

-

Lëkurë e thatë

Lëkura e tharë është shenjë e mungesës së vitaminës E. Mund ta trajtoni këtë problem duke ngrënë mandarina, fara të ndryshme si dhe spinaq. Gjithashtu është i këshillueshëm dhe vaji i peshkut për trajtimin e problemeve të tilla.

Thonj dhe flokë të dobët

Ky problem mund të shkaktohet nga pamjaftueshmëria e vitaminës D si dhe e Kalçiumit në trup. Për ta eleminuar duhet të konsumoni perime si patatet dhe brokoli, gjithashtu duhet të konsumoni kos dhe drithëra.

Neps për peshk

Nëse keni neps për peshk,apo për fruta deti, kjo është një shenjë që keni mungesë Jodi. Në këtë rast duhet të konsumoni alga të thata si dhe fruta deti, ton dhe merluc.

Gjakosje të mishrave të dhëmbëve

Mishrat e gjakosur të dhëmbëve janë shpesh shenjë e mungesës së vitaminës C, kështu që sigurohu që të ushqehesh me brokoli, kivi dhe fruta pylli.

Neps për ushqime të kripura

Nëse ke neps për ushqime të kripura, ky mund të jetë shenjë e një inflamacioni ose e një infeksioni në sistemin e riprodhimit ose në rrugët urinare./Cna.al

 

 

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: