Connect with Us

 Më në  fund krijohet teknika e operimi të tiroideve pa prerje

Life Style

 Më në  fund krijohet teknika e operimi të tiroideve pa prerje

Publikuar

-

Mjeku Andrea Casaril  ka treguar interes në përdorimin e metodave jo kirurgjikale për kurimin e sëmundjes së tiroides. Vite punë dhe kërkime janë shpërblyer së fundmi duke siguruar për pacientët kura progresive si dhe ndërhyrje efektive, të kryera duke përdorur inovacione teknologjike të viteve të fundit.

Eksperienca, përgatitja si kirurg si dhe kërkimi shkencor, janë elementet kryesore të cilat kanë karakterizuar zhvillimin e kësaj ndërhyrje. Ndërsa me përdorimin e mjeteve të reja, mjekët kanë arritur të marrin rezultate optimale, sa i takon kirurgjisë së tiroideve.

Grupi i endokrinologëve që merren me ndërhyrjet është i përbërë nga një grup mjekësh të specialiteteve të ndryshme si, ekografistë, radiologë,endokrinolgë,otorinolaringologë,onkologë si dje endokrino-kirurgë. Ky ekip i siguron pacientëve një trajtim të plotë në lidhje me sëmundjen e tiroides. Këta të fundit shoqërohen që në fazat e para të diagnostifikimit deri në fazën e shërimit apo lehtësimit të sëmundjes./Cna.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: