Connect with Us

Ngjyra tendencë e flokëve për këtë fundvit po pushton Instagram-in dhe ramë në dashuri!

Kuriozitete

Ngjyra tendencë e flokëve për këtë fundvit po pushton Instagram-in dhe ramë në dashuri!

Publikuar

-

Të gjithë e pëlqejmë pijen e shampanjës,por sikur të kemi të njëjtën preferencë edhe për ngjyrën e flokëve shampanjë?

Ky Vit i Ri duhet patjetër t’iu gjejë me një ndryshim të madh ,dhe pse jo mos të provojmë trendin më të ri ngjyrë shampanjë.

Hije bjonde në bezhë dhe ngjyrat e arta janë ngjyrat e preferuara në Instagram dhe të gjithë e dimë arsyen pse.

Parukjeria Kimberly Bonondona thotë, se dy nga nuancat më të shpeshta janë nuancat bjonde ari dhe bjonde akulli,ndërsa “shampanja” është e duhura për miksimin e këtyre dy ngjyrave të mrekullueshme,po aq të preferuara nga ju.

“Kur rrënja është më e ngrohtë dhe shkrihet në këtë bjonde të ndritshme ngjyrë bezhë me një nuancë të artë, ngjan me një gotë shampanjë”, thotë Kimberly.

Kjo ngjyrë shampanjë është mënyra më e mirë per të sjellë diçka të veçantë dhe të re mbi veten tuaj.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

" "

Kuriozitete

Bashkëshorti i saj ishte në mision ushtarak/ Gruaja realizon kartolinën prekëse për festat e fundvitit

Publikuar

-

Nga

Ky muaj festiv është koha perfekte për të kaluar sa më shumë kohë pranë familjes dhe për të ndjerë dashurinë dhe ngrohtësinë familjare. Por kjo nuk është çdo herë e mundur për kryefamiljarët të cilët janë në shërbim ushatrak. Këtë e ka treguar dhe Danielle Cobbo e cila ka realizuar një foto me fotoshop duke […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

FOTOT-Si është zbukuruar ndër vite “Shtëpia e Bardhë” për Krishtlindjet/ Publikohen fotot nga arkiva

Publikuar

-

Nga

Dhjetori është muaji ku të gjithë shtëpitë në të gjithë Amerikën janë të zbukuruara për festat e fundvitit. Sigurisht që edhe shtëpia më e famshme si ajo e Presidentit, “Shtëpia e Bardhë”, nuk përbën përjashtim. “Shtëpia e Bardhë” është zbukuruar për festat e fundvitit që nga koha e John dhe Abigail Adams në vitin 1800 […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

Trendi që përfshiu dhe ushqimet/ 10 produktet më të preferuara të dekadës së fundit

Publikuar

-

Nga

Ashtu si shumica e tregjeve, industria ushqimore është në ndryshim të preferencës së konsumatorit, veçanërisht në botën e sotme virale. Gjatë dhjetë viteve të fundit ka patur shumë risi në ushqim ku përfshihen tost me avokado dhe ëmbëlsirat e ndryshme shumëngjyrëshe. Nga çajrat dhe kafetë deri tek ëmbëlsirat e përpunuara, këtu janë tendencat ushqimore që […]

LEXO TE PLOTE
" "

Kuriozitete

8 mitet rreth gjumit që dëmtojnë shëndetin/ Ja veprimet që nuk duhet të bëni para se të flini

Publikuar

-

Nga

1/3 e jetës njerëzit e kalojnë në gjumë. Përveç kësaj gjumi ka mbetur ende një dukuri misterioze. Gjithsesi ne dimë që gjumi është i lidhur ngushtë me mirëqenien tonë, humorin dhe shëndetin. Një natë me një gjumë të keq do t’iu bëjë të ndiheni tejet i lodhur ende pa nisur ditën. Por privimi kronik i […]

LEXO TE PLOTE