Connect with Us

A shohin të verbërit në ëndërra? Më në fund vjen përgjigjia

Kuriozitete

A shohin të verbërit në ëndërra? Më në fund vjen përgjigjia

Publikuar

-

Mbase të gjithë mund ta kemi pyetur veten në lidhje me ëndrrat që shohin të verbërit. Sipas tyre kjo ndryshon nga personi në person. Në fakt sipas tyre varet shumë ndjesia e ëndërrimit në bazë të moshës kur njeriu ka humbur shikimin.

Nëse kanë lindur të verbër, apo janë verbuar para moshës 5 vjeçare, në endrra kanë më shumë aroma, ndjesi prekje dhe zëra. Nuk shohin imazhe të qarta, vetëm silueta dhe hije drite. Mund të shohin dialogje në ëndërr, udhëtime, zhurma, emocionet që mund të kenë përjetuar gjatë ditës.

Ata të cilët kanë humbur shikimin pas moshës 7-8 vjeç ëndërrojnë si personat që shohin normalisht. Në fakt përdorin imazhe të cilat i kanë në kujtesë që nga koha kur shihnin. Ka një të veçantë tek ta, ëndrrat e tyre kanë më pak skena të dhunshme se ato të personave që shohin./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kuriozitete

Amerikanët dynden në plazhe/ Thyejnë rregullat e karantinës

Publikuar

-

Nga

Temperaturat e larta kanë bërë që mijëra amerikanë të dynden në plazhet e Kalifornisë Jugore. Plazhet janë mbushur plot edhe pse ndodhen në një periudhë izolimi ku sipas urdhrave të qeverisë duhet të qëndrojnë në shtëpi. Rojtarëve të plazheve u është dashur të zbatojnë një pjesë të udhëzimeve dhe kufizimeve , duke përfshirë mbajtjen e […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Tërheqin meshkujt dhe udhëheqin në një marrëdhënie/ Shenjat më të parezistueshme të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Demi Femrat e lindura nën këtë shenjë janë të mrekullueshme gjë që i bën meshkujt të bien menjëherë në dashuri me to.Femrat e kësaj shenje të zodiakut janë tërheqëse dhe kokëfortë. Ata jetojnë në etikën e tyre, kështu që shumë burra nuk mund të jetojnë me ta. Për të qenë me ta, duhet të tregoni […]

LEXO TE PLOTE

Kuriozitete

Ekipi i NASA krijon ventilatorin për pacientët e prekur nga Covid-19

Publikuar

-

Nga

Inxhinierët në NASA kanë zhvilluar një prototip të ventilatorit nën presion të lartë të përshtatur posaçërisht për të ndihmuar pacientët me koronavirus, sipas agjencisë . Quhet VITAL, ose Teknologjia e Ndërhyrjes së Ventilatorit, e Hapshme në vend. Dhe pasi kaloi një test kritik në Shkollën e Mjekësisë Icahn në Mount Sinai në Neë York në […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: