Connect with Us

Bëni gati valixhen! Në cilin vend do të udhëtoni në 2019 sipas Horoskopit?

Life Style

Bëni gati valixhen! Në cilin vend do të udhëtoni në 2019 sipas Horoskopit?

Publikuar

-

Këtu keni vendet që duhet të vizitoni për vitin 2019, gjithmonë bazuar te shenja juaj e horoskopit.

Sipas intv.al duhet të zbuloni shenjën tuaj, pra ku duhet të udhëtoni sa më shpejt.

1. Dashi

Maldive
Ky vit i ardhshëm është një mundësi e përkryer që të kërkoni ta shijoni veten përsëri. Mesa duket është destinacioni juaj i ardhshëm, me plazhet me rërë të bardhë, ushqim deti të freskët etj.

2. Demi

Bejrut, Liban
Si shenjë që e dashuroni ushqimin, duhet të bëni një xhiro në Bejrut. Njihet për ushqimin e larmishëm dhe shumë të shijshëm.

3. Binjakët

Cape Town, Afrika e Jugut
Kjo është koha kryesore për të lëvizur dhe shqyrtuar marrjen e një udhëtimi. Aventura më e mirë për ju është një destinacion i largët. Do kënaqeni me historinë dhe kulturën e këtij vendi.

4. Gaforrja

Kretë, Greqi
Gaforrja ka tendencë të shijojë vende që të ndihen mirë. Vendet e ngrohta janë fiks për një gafore.

5. Luani

Mexico, Meksikë
Luanët janë shumë ekspresiv dhe një udhëtim do i bënte mirë.
Festa tradicionale të këtij qyteti, ushqimi dhe argëtimi është ideal për një luan. Nxitoni!

6. Virgjëresha

Jaipur, Indi
Jaipuri është një vend i këndshëm. Jepini vetes kohë për të shfletuar Johari Pazarin dhe Pazarin e Kishanpol, ku do të hasni pëlhura të bukura, bizhuteri dhe mallra të punuar me dorë. Virgjëresha pëlqen të bashkojë një listë e cila është menduar mirë, kështu që destinacionet e tyre janë ideale.

7. Peshorja

Venecia, Itali
Peshoret njihen për natyrën e tyre të qetë, por që nuk mund të jetojnë pa dashuri. Duhet të udhëtojnë në një vend të tillë me personin e zemrës këtu, ndërsa beqarët edhe vetëm mund të gjejnë dikë pikërisht në qytetin e bukur Italian.

8. Akrepi

Toronto, Kanada
Me Jupiterin në shenjën tuaj këtë vit, do të mënyra për të zgjeruar horizontet tuaja dhe një udhëtim këtu do ishte ideal.

9. Shigjetari

Stamboll, Turqi
Stambolli njihet si kryeqyteti i botës edhe sot. Shigjetarët njihen për dëshirën që kanë për të parë kultura të reja dhe ky qytet është ideal për ta.

10. Bricjapi

Londër, Britani e Madhe
Një qytet si Londra është ideal për një bricjap, me argëtimin. Gjithashtu edhe jeta e natës është shumë e mirë.
“Përgjegjësia” dhe “autoritet” janë fjalë kyçe për Bricjapin këtë vit. Sigurohuni që të zvogëloni ngarkesën dhe ekuilibrin tuaj kryesor të punës dhe të jetës me një pushim.

11. Ujori

Tokio, Japoni
Ujori, në vitin 2019 duhet të jetë më i hapur ndaj kënaqësive të jetës. Tokio ofron gjithçka që ujor dëshiron të shikojë, perfeksionimin dhe teknologjinë e acancuar në çdo gjë.

12. Peshqit

Paris, Francë
Parisi i përshtatet mirë një peshku në mënyrë perfekte. Nëse shpresoni ta lini veten të lirë, kërceni dhe argëtohuni në qytetin romantik, pasi edhe ju vetë jeni të tillë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Life Style

Horoskopi javor sipas astrologut të famshëm italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi Java fillon pozitivisht dhe mbështetet nga një qiell i mirë . Hëna dhe Venusi i favorshëm do të lejojnë përmirësime të vogla. Sipas horoskopit Paolo Fox ju jeni ndër shenjat e pasigurta të zodiakut në këtë fazë dhe duhet të mendoni për ndryshime për të ardhmen e afërt por është gjithashtu e nevojshme të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

Nesër në serialin “Lule të vetmuara”/ Gokhan i propozon për martesë Xhemresë

Publikuar

-

Nga

Neriman dyshon se Seher e gënjen për punën e saj të dytë. Zejno ia vë syrin Serkanit dhe nuk heq dorë derisa ta bëjë për vete. Mesude nuk ndahet dot nga Kemali dhe gjen sërish arsye për ta takuar. Kader shet xhaketën dhe këpucët e saj për të fituar para me të cilat telefonon të […]

LEXO TE PLOTE

Life Style

10 arsyet pse seksi është i mirë për trupin dhe trurin

Publikuar

-

Nga

1. Seksi lëshon kimikate që lehtësojnë dhimbjen Endorfinat janë qetësuesit natyralë të trupit. Gjatë seksit, endorfinat përmbytin trupin dhe trurin, duke lehtësuar çdo siklet. Për disa njerëz, mund të kurojë një dhimbje koke . Kjo mund të jetë për shkak të endorfinave, ose lëshimit të serotoninës neurotransmetuese, gjë që ju bën të ndjeheni të lumtur. […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: