Connect with Us

Ju tregojmë si t’ja hidhni paq, formave më të zakonshme të ndarjes

Femra

Ju tregojmë si t’ja hidhni paq, formave më të zakonshme të ndarjes

Publikuar

-

Ndarja pasi dikush bën diçka të tmerrshme

Ka disa situata në të cilat ndjarja është e paevitueshme dhe e nevojshme, si përshembull kur partneri tradhëton, ose kur na abuzon emocionalisht dhe fizikisht. Në raste të tilla është e udhës që të largohemi nga ajo lidhje dhe të mos e kthejmë më kokën pas.
Gjithsesi nuk është e lehtë, sipas ekspertëve të marrëdhënieve ju nuk mund ta bëni veten përgjegjës për sjelljet e të tjerëve, ajo që duhet të bëni është të largoheni nga kjo lidhje toskike.

Ndarja e papritur
Keni planifikuar që të shkoni me pushime me partnerin, keni programuar gjithëçka dhe krej papritur vjen një mesazh, “mbaroi”. Më pas ai thotë: “Nuk je ti, jam unë”. Toka të shembet nën këmbë.
Ky mund të jetë një lajm tronditës,por kalon. Ajo që duhet të bësh është që të zhdukesh për pak kohë dhe të reflektosh, më pas thjesht dil dhe mundohu të gjesh dikë tjetër.

Kur ai zhduket papritur
Sot po flisnit për emrat e fëmijëve dhe papritur të nesërmen mesazhi juaj në Whatsapp del me një tick, shenjë që personi j’u ka bllokuar.
Nuk ka rëndësi në sa rrjete sociale provoni që ti kontaktoni, ju thjesht nuk mund të lidheni me ta.
Sipas ekspertëve ndarja e kësaj forme është shumë e dhimbshme emocionalisht./Cna.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Femra

Tre rregulla bukurie që do t’ju bëjnë të dukeni mirë pa u munduar shumë

Publikuar

-

Nga

keshilla bukurie

Mblidh flokët gjatë gjumit Mund t’i kapësh me një lidhëse, apo thjesht t’i largosh nga fytyra. Është shumë e rëndësishme që të largosh flokët nga fytyra gjatë gjumit.  Flokët kanë elemente të dëmshëm si pluhur apo elemente të tjera, që mund të shkojnë në lëkurën e fytyrës gjatë gjumit. Hiq makeup-in para se të flesh […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Brenda mendjes së grave/ Ju zbulojmë fantazitë më të errëta të tyre

Publikuar

-

Nga

fantazite e grave

Një studim tregon se gratë mund të arrijnë orgazmën edhe me anë të imagjinatës. Ajo çka imagjinojnë më shumë gratë është një burrë i tretë në marrdhënien e tyre. Një tjetër  ekspert shprehet, se gratë nuk kanë fantazi seksuale që lidhen me përdhunimet. Gjithsesi ato mund të “aktrojnë” sikur janë duke përdhunuar për të përmbushur fantazitë […]

LEXO TE PLOTE

Femra

Cilësitë e një gruaje me klas/ Nuk kanë të bëjnë aspak me veshjet e shtrenjta

Publikuar

-

Nga

cilesite e nje gruaje me klas

Edukatë dhe mirësjellje Një grua me klas nuk është kurrë agresive, ajo e ngre zërin shumë rrallë dhe i trajton të tjerët me respect dhe mirësjellje. Është shumë e gatshme që të zgjidhë problemet dhe keqkuptimet me dialog. Nuk i ka qejf thashethemet dhe nuk i kushton aspak rëndësi fjalëve që thuhen për dikë, apo […]

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: